PKK'nın bölge sorumluları öldürüldü

Nusaybin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen ve 1 polisin şehit düştüğü saldırıda, öldürülen teröristlerden 2'sinin 'bölge sorumlusu' olduğu belirlendi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen ve bir polisin şehit düştüğü saldırıda etkisiz hale getirilen teröristlerden 2'sinin sözde, "Bölge sorumluları" oldukları tespit edildi.

SALDIRIDA 8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Alınan bilgiye göre, Nusaybin'de önceki gün bir kargo firmasına ait minibüsten, aracı durdurmak isteyen güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu 1 polisin şehit düştüğü saldırının ardından, çıkan çatışma ve başlatılan operasyonda etkisiz hale getirilen 8 teröristten 2'sinin, terör örgütü PKK'nın 'Andok' ve 'Kendal' kod adlı sözde "bölge sorumluları" oldukları belirlendi.

Operasyonda teröristleri kırsala götürmek istediği gerekçesiyle N.B gözaltına alındı. N.B'nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

DURDURULAN ARAÇTAN ATEŞ AÇILDI

Nusaybin'de önceki gün Cizre istikametinden Nusaybin'e geçmek isteyen bir kargo firmasına ait minibüs arama noktasındaki güvenlik güçleri tarafından durdurulmak istenmiş, araçtan güvenlik güçlerine ateş açılması sonucu çıkan çatışma 1 polis şehit edilmiş, 2 terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 terörist de ağır yaralı olarak yakalanmıştı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT YAKALANDI

Devam eden operasyonda 6 terörist daha etkisiz hale getirilmiş, olay yerinde ve araçta yapılan aramada, 3 M-16 marka piyade tüfeği, 3 Kalaşnikof, 1 tabanca, 4 el bombası, 18 şarjör, 3 dürbün ile mühimmat ve askeri kamuflajlı yelekler ele geçirilmişti.

PAYLAŞ