Polis kıyafetli ile geldiler! 25 bin dolar çaldılar

Fatih'te polis yeleği giyerek Suriyelilere ait bir iş yerine giren 5 kişilik grup, birkaç dakika içerisinde 25 bin doları çalarak kayıplara karıştı.

Fatih'te polis yeleği giyerek Suriyelilere ait bir iş yerine giren 5 kişi, 25 bin doları gasp etti.

KİMLİK İSTEDİLER

Olay, 10 Eylül tarihinde saat 14.00 sularında Fatih'te meydana geldi. İddialara göre, Fatih'te kendilerine polis süsü veren 5 kişi, Suriyelilere ait bir iş yerine girdi. İş yeri sahiplerinden kimlik göstermelerini isteyen şüpheliler, daha sonra iş yeri sahiplerini silahla etkisiz hale getirdiler.

25 BİN DOLAR ÇALDILAR

İş yeri sahiplerinin ellerini plastik kelepçelerle bağlayan şüpheliler, kasada bulunan 25 bin doları alarak kayıplara karıştı.

POLİS HABER VERİLDİ

Suriyelilerin yardım istemesi üzerine çevredeki vatandaşlar, iş yeri sahiplerinin ellerini çözerek, polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin olayla ilgili çalışma başlattığı öğrenildi.

"BOĞAZIMA BIÇAK DAYADI"

Yaşanan gasp olayını anlatan iş yeri sahibi Jihad İsmail, "Olay geçtiğimiz cumartesi günü meydana geldi. Biz iş yerindeyken kapımız açıldı ve içeriye polis kıyafetli 2 kişi girdi ve bizden kimlik istediler. Biz kimliklerimizi çıkaracağımız esnada silah çıkardılar ve başımıza dayadılar. Bu esnada içeri giren 3 kişiden birisi benim boğazıma bıçak dayadı. Diğer iki kişi ise iş yerini karıştırmaya başladı. Üzerlerinde polis yeleği ve polis şapkası vardı. Bizi kelepçeleyerek etkisiz hale getirdiler. Bu olay yaklaşık 5-6 dakika sürdü" dedi.

"25 BİN DOLAR GASP ETTİLER"

Olayı anlatırken adeta yaşadığı korkuyu yeniden yaşayan İsmail, "Şüpheliler bize paranın nerede olduğunu sorarak aramaya başladılar. Çekmecedeki 25 bin doları aldılar. Daha sonra cep telefonlarımızı aldılar. 4 kişi paraları aldıktan sonra çıkarken, diğer bir kişi ise daha sonra kaçarak uzaklaştı" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ