Polisi öldürdüğü aracı yeniledi, yakayı ele vermekten kurtulamadı!

Adana'da, polis memuru Hakkı Un'a çarparak ölümüne neden olan ve olay yerinden kaçan sürücü yakalandı. Sürücünün, araçta hasar gören parçaları değiştirdiği ortaya çıktı.

Adana'da, geçen 15 Ağustos'ta polis memuru 44 yaşındaki Hakkı Un'a çarpıp ölümüne neden olduktan sonra olay yerinden kaçan sürücü 31 yaşındaki Nezir Gültekin yakalandı. Kazadan sonra aracının hasar gören parçalarını değiştirip, kaportasını boyatan Gültekin'i, kırık cam parçaları ele verdi.

ÇARPIP KAÇTI

Merkez Çukurova İlçesi'nin Kurttepe Mahallesi'nde 15 Ağustos'ta meydana gelen kazada, arkadaşları ile hava almak için Çatalan Batı Köprüsü'ne giden polis memuru Hakkı Un'a plakası alınamayan bir hafif ticari araç çarptı. Sürücü olay yerinden kaçarken, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Hakkı Un, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

BÖLGEDEKİ TÜM KAMERA KAYITLARI İNCELENDİ

Kazadan sonra çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kazanın meydana geldiği bölge, çevresindeki sokaklar ve aracın gidebileceği istikametteki bütün işyerlerine ait güvenlik kamerası kayıtlarını topladı. Yaklaşık 15 saatlik kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, kazayı beyaz renkli hafif ticari aracın yaptığını saptadı.

Aracı bulabilmek için şehir merkezindeki bütün tamirhaneleri ve kaporta atölyelerini dolaşan ekipler, polis memuru Hakkı Un'un ölümüne neden olan son rakam grubu açıklanmayan 01 CDB plakalı hafif ticari aracı, Kocavezir mahallesinde buldu.

ARABAYI YENİLEMİŞ

Hasarlı olarak getirildiği tamirhanede kırılan camı, ayna, farı yenilenip, kaportası da tamir eden araca polis el koydu, sürücü Nezir Gültekin de gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen aracın içerisinde cam parçaları bulundu.

İTİRAF ETTİ

Sorgusu yapılan Nezir Gültekin, kazaya karıştığını itiraf etti. Alkollü olduğu için olay yerinden kaçtığını söyleyen Gültekin, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

PAYLAŞ