Putin: İlişkiler Türklerin istediği gibi hızlı gitmiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile ikili ilişkilerin düzelmesine ilişkin çalışmaların plana göre devam ettiğini, fakat Türk tarafının istediği gibi hızlı gitmediğini bildirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile ikili ilişkilerin düzelmesine ilişkin çalışmaların nasıl gittiğine yönelik açıklamalarda bulundu. Putin ilişkilerin çalışmalara uygun olarak devam ettiğini ancak Türk tarafının istediği gibi hızlı gitmediğini ifade etti.

"İLİŞKİLER TÜRK TARAFININ İSTEDİĞİ KADAR HIZLI GİTMİYOR"

Putin konuyla ilgili şunları söyledi: "Türkiye ile ikili ilişkilerimizin düzelmesi konusuna gelirsek, çalışmalarımız planladığımız gibi devam ediyor. Türk partnerlerimizin istediği kadar hızlı gitmiyor. Bir şeyleri kırmak her zaman hızlı gerçekleşiyor, düzeltmek ise her zaman daha zor. Bu hükümetin kararlarına bağlı bazı prosedürleri gerektiriyor.

"İLİŞKİLERİN DÜZELMESİNİN TEMELİNİ ÖZÜR OLUŞTURUYOR"

Fakat çalışmalar ilerliyor. En önemlisi tam taraflı işbirliğinin düzeltilmesi için temelin oluşturulması. Bu temeli Türkiye yönetiminin bizim uçağımızın yaşadığı o trajik olay sebebiyle bize yaptığı özür oluşturuyor."

PAYLAŞ