Radar cezaları şarkı oldu! Sözleri rahatsız edebilir

Bir çok yolda belediyelerin özel şirketlerle kurdukları radarlar vatandaşı isyan ettirirken Karadenizli şarkıcı Onay Şahin, tepkisini yazdığı şarkı ile dile getirdi.

Belediyelerin özel şirketlerle kurdukları radarların yol açtığı mağduriyet, şarkıya konu oldu.

VATANDAŞIN İSYANI ŞARKI OLDU

Bir çok yolda hız limitinin bir anda 50 kilometreye düşürülüp ceza yazıldığı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından dile getirilmişti. Uyulması fizik kurallarına aykırı tabelalarla kurulan radarlar nedeniyle yüklü miktarlarda ödenen cezalar konuyu yeniden gündeme taşırken, insanların bu konudaki isyanı da şarkı oldu.

"MEMLEKET SEVDASINA BÖYLE TUZAK KURULMAZ"

Karadenizli şarkıcı Onay Şahin, radar tuzaklarını anlattığı türküyle yetkililere mesaj gönderdi. 'Radar' adlı şarkının sözleri ise şöyle:RADARYaptın diye bunları verdik sana oylarıRadardan geçilmiyor Karadeniz yollarıMemleket sevdasına böyle tuzak kurulmazBu hızla Trabzon'a iki günde varılmaz...Sağ olsun devlet verdi bayramda ikramiyeİki radar cezası aldı onu geriyeHani bir sen anlardın bizim açlığımızıVerdik radar yoluna bayram harçlığımızıYollar doldu hep radar, ben nereden bilirdimUçağı kiralasam, daha ucuz gelirdimZaten mazot parası yakıyor elimiziBir de radar cezası, büküyor belimiziBu radar cezaları alacak canımızı,Sen de karadan gelsen anlardın halimiziHani bir sen anlardın bizim açlığımızıVerdik radar yoluna bayram harçlığımızı

PAYLAŞ