Rio'da yıkıldık

Rio Olimpiyat Oyunları'nda milli tekvandocumuz Servet Tazegül, çeyrek finalde rakibine yenildi ve repesaj hakkı için beklemeye başladı.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları tekvandoda, erkekler 68 kiloda çeyrek final maçına çıkan milli sporcu Servet Tazegül, Rus rakibi Alexey Denisenko'ya mağlup oldu.

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da yapılan tekvando müsabakalarında, Servet Tazegül ile Denisenko çeyrek final mücadelesinde karşılaştı.

FİNAL BEKLİYORUZ

Karşılaşmayı 19-6'lık skorla kaybeden son olimpiyat şampiyonu Servet Tazegül, repesaj hakkı kazanmak için rakibinin finale yükselmesini bekleyecek.

ŞİLİLİ RAKİBİNİ YENMİŞTİ

Milli tekvandocu, ilk turda Şilili Ignacio Morales'i 14-1 yenerek adını çeyrek finale yazdırmıştı.

BAKAN DA İZLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Servet Tazegül ile Alexey Denisenko arasındaki müsabakayı tribünden izledi. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde bulunan Bakan Kılıç, karşılaşmayı salonda takip etti.

REPESAJ HAKKI NEDİR?

Repesaj, tek eleme sisteminin olduğu turnuvalarda finale çıkan oyuncuların eledikleri rakiplerin yeni bir eleme havuzunda karıştırılarak bronz madalya şansını devam ettirebilmesi durumudur.

PAYLAŞ