Rooney, Fenerbahçe maçı öncesi iddialı konuştu

Manchester United'ın yıldızı Wayne Rooney, Fenerbahçe maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Bazı zorluklarla karşı karşıyayım fakat tabi ki futbol oynamak isterim." dedi.

Manchester United - Fenerbahçe maçı öncesinde, MANU'da son dönemin eleştirilen ve takımdaki yeri tartışılan isimlerinden Wayne Rooney açıklamalarda bulundu.

Son 4 maça kulübede başlayan İngiliz oyuncu, görev verildiğinde oynayabilecek durumda olduğunu belirtirken; "Her maçta oynayabilecek durumdayım, ancak bunun kararını hocamız veriyor ve buna saygı duyuyorum. İhtiyaç duyulduğunda ben hazırım. Gelecek hafta 31 yaşında olacağım ve daha futbol için çok zamanım var" ifadelerini kullandı.

"TABİİ Kİ OYNAMAK İSTİYORUM"

İçinde bulunduğu durumun kariyerinin en zor zamanlarından biri olup olmadığı sorulan Rooney, "Bu futbol. Yeni bir zorlukla karşı karşıyayım, yeni bir periyoda girdim. Tabii ki oynamak istiyorum. Takıma girmek için çalışmaya devam etmeliyim, şans geleceğine eminim. Formayı almak bana bağlı" şeklinde cevap verdi.

"FİKSTÜRÜMÜZ ZOR"

Fenerbahçe maçı sonrasında zorlu bir fikstüre gireceklerini belirten tecrübeli yıldız, "Liverpool maçı Avrupa Ligi'nden önceki zorlu bir maçtı. Fenerbahçe maçından sonra da Chelsea ve City ile oynayacağız. Bu süre zarfında bu maçlaro oynayacak olmamız bizim için iyi. Eğer pozitif sonuçlarla ayrılabilirsek, bu sezon için bir şeylerin başlangıcı olabilir bu" diye konuştu.

Kadrolarına güvendiklerini kaydeden Rooney, "Bence fantastik bir kadromuz var. Hazırız ve her şeyi yapabilecek seviyedeyiz" dedi.

RVP'YE FOTOĞRAFLI MESAJ

Öte yandan Rooney, Instagram hesabından Fenerbahçe'nin yıldızı Robin van Persie'ye mesaj gönderdi.

Rooney, RVP ile paylaştığı mesajında, "Fenerbahçe ile oynayacağımız maçı, eski takım arkadaşım ve arkadaşım Robin van Persie'yi görmeyi iple çekiyorum" sözlerini kullandı.

PAYLAŞ