Rus savaş gemisi Akdeniz'e iniyor

Çanakkale Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' adlı savaş gemisi, Akdeniz'e doğru yol aldı.

Çanakkale Boğazı'ndan geçen Rus Donanması'na ait 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' adlı savaş gemisi, Akdeniz'e iniyor.

ECEABAT ÖNLERİNE ULAŞTI

Marmara Denizi'nden saat 09.00'da Çanakkale Boğazı'na giriş yapan Rus Donanması'nın Karadeniz Filosuna bağlı 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' adlı savaş gemisi, saat 10.30'da, boğazda gemilerin manevra yapması en güç nokta olan Nara Burnu'nu dönerek Eceabat önlerine ulaştı.

AKDENİZ'E DOĞRU YOL ALDI

Savaş gemisi, ardından da Kilitbahir Köyü'nde dağda bulunan 'Dur Yolcu' yazısının önünden geçerek, saat 10.50'de, Çanakkale önlerine ulaştı. Güvertenin ön ve kıç kısmında üzerlerinde can yeleği bulunan askerlerin nöbet tuttuğu savaş gemisi, iç savaşın yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e gitmek üzere yol aldı. Rus savaş gemisi Caesar Kunikov, geçtiğimiz yıl 4 Aralık'ta İstanbul Boğazı'ndan geçerken, bir Rus askeri güvertede, karadan havaya atılan füzeyi omzunda atış pozisyonunda taşırken görüntülenmiş ve bu konu uzun süre tartışılmıştı.

PAYLAŞ