RvP için beklenmedik hamle

Brezilya basını, Sao Paulo'nun dünya çapında golcüyü kadrosuna katmak istediğini ve listenin başında Robin van Persie'nin olduğunu yazdı.

Fenerbahçe'nin Hollandalı golcüsü Robin van Persie için Brezilya'dan flaş bir iddia geldi. Brezilya basının haberine göre Brezilya'nın köklü takımlarından Sao Paulo, Robin van Persie'yi kadrosuna katmak istiyor. Avrupa marketine girip, tecrübeli bir ismi kadrosuna katmak isteyen Sao Paulo'da kulüp başkanı da bu iddiaları yalanlamadı.

UÇARAK GOL ATMIŞTI

Sporx'in haberine göre; Sao Paulo Başkanı Carlos Augusto, "Dünya çapında birisini kadroya katmak istiyoruz. Dünya Kupası'nda burada dikkat çekmişti ve şartlar sağlanırsa kadromuza katmak istiyoruz." ifadelerini kullandı. Hatırlanacağı üzere van Persie, Brezilya'da düzenlenen 2014 Dünya Kupası'nda İspanya'ya karşı uçarak attığı kafa golü ile dikkat çemişti. Hollandalı golcünün attığı o gol, turnuvanın en güzel golleri arasında yer almıştı.

ADEBAYOR DA LİSTEDE

Brezilya kulübünün 'dünya çapındaki transferi' sadece Robin van Persie ile sınırlı değil. Brezilya basını, Togolu golcü Emmanuel Adebayor ve 34 yaşındaki İtalyan golcü Gilardino'nun da listede olduğunu belirtti.


PAYLAŞ