Sahibinin elinden kaçan boğa AVM'ye daldı

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, sahibinin elinden kaçan boğa, uzun uğraşlar sonucu kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin bahçesinde yakalandı.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, sahibinin elinden kaçan boğa, alışveriş merkezinin bahçesine kaçtı. Kaçmakta direnen boğa burada yakalandı.

TRAFİĞİ BİRBİRİNE KATTIAlınan bilgiye göre, Yeşilova Mahallesi'nde Hasan Yunus Aziz, kurbanlık boğayı kesim alanına götürürken elinden kaçırdı. Bursa-Yalova karayolunda kent merkezi istikametine doğru koşmaya başlayan boğa, trafiği birbirine kattı.

AVM'NİN BAHÇESİNE KAÇTI

Aziz'in haber vermesi üzerine, Osmangazi Belediyesi Veteriner Hizmetleri ekiplerinin de kovalamaya başladığı kızgın boğa, kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin bahçesine girdi.Burada polis ve vatandaşların da yardımıyla sıkıştırılan boğaya, ekipler tarafından uyuşturucu iğne atıldı. Ekipler, boğanın sakinleştiğini düşünerek yanına yaklaşmak isteyince, ürken boğa çevredekilerin arasına daldı.

UYUŞTURUCU İĞNELER BİLE SAKİNLEŞTİREMEDİAlışveriş merkezinin merdivenlerine çıkan boğa ekiplerin yaptığı ikinci uyuşturucu iğneyle de sakinleşmedi. Boğayı çıktığı yerde kement yardımıyla yakalayan vatandaşlar, kamyonete yüklemek için yoğun çaba harcadı. Kamyonete yüklenen boğa, kesim merkezine götürüldü.

KURBAN KESİM ALANINA DALDIAlemdar Mahallesi'nde de sahibinin elinden kaçan başka bir boğa, mahalledeki bir kurban kesim alanının içerisine girdi.Boğayı yakalamak için seferber olan vatandaşlar uzun süre uğraş verdi. Kurban kesenlerin arasında koşmaya başlayan boğa paniğe yol açtı.

VATANDAŞLAR ALKIŞLADIOsmangazi Belediyesi Veteriner Hizmerleri'ne bağlı ekipler, bu boğayı da sakinleştirmek için iki uyuşturucu iğne yaptı. Bir süre sonra iğnenin etkisiyle sakinleşen boğa kement yardımıyla yakalandı. Kurban pazarındaki vatandaşlar, boğanın yakalanmasını alkışladı.Boğa, bulunduğu yerde kesildi.

PAYLAŞ