Şaka değil gerçek! Manisa'da 4 ayrı evden 35 traktör çöp çıktı

Manisa'nın Kula ilçesinde, 87 yaşındaki Çetin Kapucu'ya ait 4 ayrı evden, belediye ekipleri tarafından toplam 35 traktör dolusu çöp çıkartılıp, ilaçlama yapıldı.

Manisa'da 87 yaşındaki Çetin Kapucu'ya ait 4 ayrı evden 35 traktör dolusu çöp çıkartıldı, ekipler evleri baştan aşağı ilaçladı.

4 EVDE ÇÖP YIĞINI

Körez Mahallesi Muhtarı Ali Çıplak, Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nü arayıp, Çetin Kapucu'nun evinde biriktirdiği çöpler nedeniyle kötü kokular geldiği ihbarında bulundu. İhbar üzerine kontrole giden belediye ekipleri Kapucu'ya ait 4 evde çöp yığınlarıyla karşılaştı.

TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Güçlükle ikna edilen Çetin Kapucu'nun evinde Kula Kaymakamlığı'ndan alınan özel izinle Toplum Sağlığı Merkezi'ne bağlı Çevre Sağlık yetkilileri ile birlikte jandarma kontrolünde temizlik çalışması yapıldı. Evsel atık, çöp, karton kutu, plastik, teneke kutu ve bidonların bulunduğu dört çöp ev, baştan aşağıya temizlendi. Dört ayrı evden toplam 35 traktör dolusu çöp çıktı. Çöpler imha edilmek üzere belediye çöplüğüne götürüldü.

"ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMİŞ"

Çöplerin çıkarılması ardından ekipler kullanılabilir hale gelen evleri mikroplara ve haşerelere karşı ilaçladı. Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu, temiz bir çevre, sağlıklı bir toplum için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtip, dört evdeki çöpleri temizleyip, tekrar yaşanabilir hale getirdiklerini söyledi. Körez Mahallesi Muhtarı Ali Çıplak, ise böyle bir kişinin mahallerinde yaşaması nedenişyle mahçup olduklarını belirtip, "Bu kişi, çöpleri para için toplamıyor. Yıllardır bunu alışkanlık haline getirmiş. Şimdi temizlenen evler bir süre sonra yine çöple dolar. Buna mutlaka engel olunması gerekiyor. Bu evlerin önünden kokudan geçemiyoruz" dedi.

PAYLAŞ