Sakık'ın peşmerge komutanı kardeşi Irak'a gömüldü

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın, Kuzey Irak'ta Peşmerge komutanı olan ve 3 gün önce hayatını kaybeden kardeşi Seyar Sakık'ın cenazesi Duhok'ta toprağa verildi.

AĞRI Belediye Başkanı ve eski Milletvekili Sırrı Sakık'ın Kuzey Irak'ta Peşmerge komutanı olan ve 3 gün önce sağlık sorunları nedeniyle yaşamını yitiren kardeşi Seyar Sakık'ın cenazesi, eşi ve çocuklarının isteği üzerine Duhok'ta toprağa verildi.

SAKIK'IN PEŞMERGE KOMUTANI KARDEŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın yaklaşık 20 yıldır Kuzey Irak'ta yaşayan ve Peşmerge komutanı olan kardeşi Seyar Sakık, 3 gün önce yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldığı hastenede yaşamını yitirdi.

AİLESİ İSTEDİ, DUHOK'A GÖMÜLDÜ

Haberden sonra Irak'a giden Sakık, kardeşinin cenazesini memleketi Muş'a getirip toprağa vereceklerini açıkladı. Ancak, Seyar Sakık'ın eşi ve çocukları, cenazenin yaşadıkları Duhok'ta defnedilmesini istedi. Bunun üzerine Seyar Sakık dün Duhok'ta toprağa verildi.

SAKIK: İSMİ GİBİ DİYAR DİYAR GEZDİ

Duhok'ta dün Peşmerge komutanı olan kardeşini toprağa veren Sırrı Sakık Twitter hesabından, "Seyarım ismi gibi diyar diyar gezdi, doğduğu topraktan uzakta, G. Kürdistan'da hayata veda etti. Kardeşimi, kardeş vatanın toprağına emanet ettik" mesajını paylaştı.

PAYLAŞ