Saldırı anını böyle anlattı: Gözümün önünde vurdular

Van'ın Özalp ilçesinde evinde PKK'lılar tarafından öldürülen AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'nun kızı olay anını anlattı ve "Elinden tuttum, 'Babamın kalbi ağrıyor' dedim. Gözümün önünde babamı vurdular." dedi.

PKK'lılar tarafından öldürülen AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'nun kızı olay anını anlattı ve "Elinden tuttum, 'Babamın kalbi ağrıyor' dedim. Gözümün önünde babamı vurdular" açıklamasını yaptı.

KIZI OLAY ANINI ANLATTI

Van'ın Özalp ilçesinde evinde PKK'lılar tarafından uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu'nun kızı olay anını anlattı ve "Elinden tuttum, 'babamın kalbi ağrıyor' dedim. Gözümün önünde babamı vurdular." dedi. Muştu'nun Aşağımolla Hasan Mahallesi'nde ikamet eden ailesi, taziye dileklerini kabul etti. Muştu'nun eşi ve çocukları, yaşananları anlattı.

"VATAN SAĞ OLSUN"

Elindeki Türk bayrağıyla yakınlarının yardımıyla ayakta durmaya çalışan ve Kürtçe ağıt yakarak terörü kınayan başkan yardımcısının eşi Belgüzar Muştu, "Vatan sağ olsun. Bayrak benim baş tacım. Eşim Aydın sağ olsun." dedi.

"ABLAMDA SU GETİRMEYE GİTTİĞİNDE BABAMA BİR KURŞUN SIKTI"

Muştu'nun 14 yaşındaki oğlu Umut Muştu da önce eve 2 kişinin geldiğini ve evdekilere 'korkmayın biz sizinleyiz' dediğini belirtti. Sonrasında birinin cama yumruk vurarak kırdığını ve 8 kişinin evin etrafını sardığını anlatan Umut Muştu, PKK'lıların kapıyı da kırarak içeri girdiklerini söyledi. Umut Muştu, yaşadıklarını şöyle aktardı:

"Babama 'bizi arabayla bırak' dediler. Babamda 'Benim kalbim rahatsız. Arabanın anahtarını vereyim kendiniz istediğiniz yere gidin' dedi. Bu sırada içerinden biri ablama 'Git babana bir bardak su getir. Kalbi sıkışıyor' dedi. Ablamda su getirmeye gittiğinde babama bir kurşun sıktı. Yanındaki diğeri ise 'bir daha, bir daha' diye ikinci kurşunu sıkmasını istedi. Sonra ikinci kurşunu sıkıp, babamın arabasına binerek ellerini, kollarını sallayarak gittiler. Mahallede kimse korkudan dışarı bile çıkamadı. Babamı hastaneye götürecek bir araba bulamadık. Ne olur babamın kanı yerde kalmasın."

"AĞLAMAYACAĞIM ÇÜNKÜ BABAM ŞEHİT OLDU"

Muştu'nun 17 yaşındaki kızı Pınar Muştu da bir yıl önce bugün Çanakkale'deki şehitleri ziyarete gittiğini anımsatarak, "Babam da tam da bugün şehit oldu." dedi.

"Çok mutluyum, ağlamayacağım. Çünkü babam şehit oldu." diyen Pınar, "Kendimi çok seviyorum, çünkü şehit kızıyım. Canımız sana kurban Türk bayrağı. Ölene kadar bu vatanın bekçisi olacağız." ifadesini kullandı.

"ELİNDEN TUTTUM, 'BABAMIN KALBİ AĞRIYOR' DEDİM"

Muştu'nun 15 yaşındaki kızı Yeter Muştu da PKK mensuplarının kapıyı kırarak içeri girdiğini dile getirerek, "Elinden tuttum, 'babamın kalbi ağrıyor' dedim. Gözümün önünde babamı vurdular. Ne biçim Kürtsünüz, ne biçim demokrasi savunmak." diye tepki gösterdi.

Başkan yardımcısı Muştu'nun diğer 3 çocuğu da gözyaşı dökerek, PKK'ya lanet okudu.

PAYLAŞ