Saldırıya uğrayan Emniyet Müdürlüğü'nün içi görüntülendi

Elazığ'da bombalı saldırıya hedef olan Emniyet Müdürlüğü'nün içinden ilk görüntüler geldi. Görgü tanığı, "Hareket halindeki araç infilak etti, can kaybı yüksek" dedi.

Elazığ bu sabah şiddetli bir patlama sesiyle sarsıldı. Malatya yolu üzerindeki, Sürsürü Mahallesi Çayda Çıra Kavşağı'nda bulunan Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne saat 09.20'de bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 polis şehit oldu, 14'ü ağır 146 kişi yaralandı.

Saldırıya uğrayan Emniyet Müdürlüğü'nün içinden ilk görüntüler ise tanıkların kamerasına yansıdı. Görüntüler dehşetin boyutunu göz önüne serdi.

GÖRGÜ TANIĞI: HAREKET HALİNDEKİ ARAÇ İNFİLAK ETTİ

CNN Türk televizyonuna konuşan ve gazeteci olduğunu söyleyen görgü tanığı Mustafa Çelik, saldırının hareket halindeki bir aracın Elazığ Emniyet Müdürlüğü önünde infilak ettirilmesi sonucu gerçekleştirildiğini belirtti. Çok sayıda ölü olduğunu ve gerçek rakamların açıklanmadığını öne süren Çelik, patlamayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin de dört gündür arandığını iddia etti.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 3 Şehit 146 YaralıElazığ'daki Patlamanın Şiddeti Fotoğraf KarelerindeFikri Işık: PKK Bölge Halkının Dertleriyle Değil, Küresel Güçlerin İstekleriyle Hareket Ediyor

PAYLAŞ