Sansasyonel eylem şüphesi 3 günlük yasak ilan ettirdi

Tokat'ta terör örgütlerinin sansasyonel eylem hazırlığında bulunduğu gerekçesiyle, OHAL kapsamında 3 gün boyunca tüm gösteri, yürüyüş ve benzeri etkinlikler yasaklandı.

Tokat'ta OHAL kapsamında 3 gün süre ile toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması, stant açma, bildiri dağıtma ve benzeri etkinlikleri yasaklandı.

SANSASYONEL GİRİŞİM

Tokat Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada; son günlerde PKK/KCK terör örgütü tarafından bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda birçok şehit ve yaralananların olduğu, IŞİD terör örgütü tarafından daha önce düzenledikleri terör saldırıları nedeniyle çok sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği ve pek çoğunun da yaralandığı, yine IŞİD terör örgütünün ve ülkedeki sol franksiyonlu grupların gerçekleştirdikleri toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması ve benzeri etkinliklerde sansasyonel eylem girişiminde bulunabilecekleri değerlendirilmekte olduğu bilgisi verildi.

OHAL KANUNU YASAĞI

Yapılan açıklamanın devamında, "Yukarıda belirtilen faaliyetler, Anayasa'nın 121. Maddesi 2. Bendi 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu'nun 11/m maddesi, 2911 kanunun 17 maddesi, 5442 sayılı kanunun 11. Maddesi hükmü gereği 16-17-18/09/2016 tarihleri arasında ilimizde toplantı, gösteri yürüyüşü, miting, basın açıklaması, stand açma, bildiri dağıtma vb. etkinlikleri yasaklanmıştır" denildi.

PAYLAŞ