Şehit annesinin acısını ikiye katlayan tesadüf

Bingöl'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye'nin, annesi Fatma Üye, şehit oğlunun cenazesini görevli olduğu morgda son yolculuğuna hazırladı.

Bingöl'de meydana gelen mayın patlamasında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kerim Üye'nin, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morgunda görevli anne Fatma Üye belki de acıların en büyüğünü yaşarken, şehit oğlunun cenazesi annenin görevli olduğu morgda son yolculuğuna hazırlandı.

ASKERİ UÇAK İLE MEMLEKETİNE GETİRİLDİ

Şehit Üye'nin naaşı dün akşam saatlerinde askeri uçak ile Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ait hava alanına getirildi. Ardından şehidin naaşı karayolu üzerinden konvoy eşliğinde Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

ŞEHİT OĞLUNUN CENAZESİNİ YIKADI

Şehidin naaşının götürüldüğü morgda kahreden bir detay ortaya çıkarken, şehidin annesi Fatma Üye'nin Devlet Hastanesi morgunda cenaze yıkama görevlisi olduğu öğrenildi. Şehit Üye'nin cenazesi son yolculuğuna annesinin görevli olduğu morgda hazırlandı.

SOKAK TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI

Şehit Üye'nin helallik alınmak için getirileceği kent merkezinde baba evi önünde hazırlıklar devam ederken, evin önüne taziye çadırı kurulduğu ve evin bulunduğu sokağın Türk bayrakları ile donatıldığı gözlendi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Şehit Üye'nin kent merkezindeki Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Caminde gerçekleştirilecek cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı ifade edildi.

PAYLAŞ