Şehit Uzman Çavuş Sarıaslan, Afrin'e Giderken "Alıp ve Geleceğiz İnşallah" Demişti

'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerden Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan, 23 Ocak'ta Hatay'dan Suriye'ye geçerken "Allah'ın izniyle oraya girip alıp ve geleceğiz" demişti.

Suriye'nin Afrin kentinde yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerden Piyade Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın (24), harekatın 3'üncü günü olan 23 Ocak'ta Hatay'dan Suriye'ye geçerken "Düğüne gidiyoruz" diyen askerlerin arasında yer aldığı ve röportaj verdiği ortaya çıktı.

SON GÖRÜNTÜLERİ YÜREK DAĞLADI

Ailesi Gaziantep'e oturan ve cenazesi bugün memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesinde toprağa verilecek olan şehit Uzman Çavuş Enes Sarıaslan'ın, harekata katılmak için 23 Ocak'ta Hatay'dan Suriye'ye geçerken çekilen görüntüleri ortaya çıktı.

"ORAYA GİRİP ALIP VE GELECEĞİZ"

"Düğüne gidiyoruz" diyen askerlerin arasında yer alan Sarıaslan; görüntülerde arkadaşları, komutanları ve gazetecilerle vedalaşıp kameralara, "Tüm Türkiye'ye selam olsun buradan. Allah'ın izniyle oraya girip alıp ve geleceğiz inşallah. Yüce Rabbim büyük. Buradan aileme, herkese çok selam olsun" demişti.

PAYLAŞ