Şenol Güneş patladı: Devlete ihbar edin

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gaziantep'te yaşanan saldırıyla ilgili "Yeni bir atılım yapmak lazım, bu topyekün savaş. Bu böyle gitmez. Devlete ihbar yapılmalı." dedi.

Ligde 4-1'lik galibiyetle başlayan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Şenol Güneş, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

"VATANDAŞIMIZ YANINDAKİNİ İYİ TANIMALI"

Gaziantep'te yaşanan hain saldırıya değinen siyah­beyazlı takımın teknik patronu, "15 Temmuz, patlamalar tadımızı kaçıyor. Bu hainleri ülkeden temizleminin en önemli yolu, bu ülkede yaşamak isteyenlerin huzuru, barışı ön planda tutması. Yeni bir atılım yapmak lazım, bu topyekün savaş. Bu böyle gitmez. Vatandaşımız yanındakini iyi tanımalı, devlete ihbar yapmalı, bu sorumluluktur"

"FUTBOL AKICILIĞI BAKIMINDAN EKSTRALAR VARDI"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Sezonun ilk maçını oynadık ve rakip lige yeni çıktı, zamana da ihtiyaçları var. Daha iyi bir takım olacaklar. 16 oyuncusu yeni. Bizim hazır takım olmamız disiplinli başlamamız ve arkadaşların arzusu maçın skorunu lehimize çevirdi. Oyun ve skor üstünlüğü bizde oldu. Gol yemememiz gerekiyordu ama hakemin canı sağ olsun. Burada futbol akıcılığı bakımından ekstralar vardı. Daha az pas hatası ve top kaybı yapmamız gerekiyordu. Oyuncularımızı tebrik ediyorum. Güzel bir ambiyans vardı. Alanyaspor'a tekrar hoş geldin diyorum" açıklamasını yaptı.

GÖKHAN GÖNÜL HAZIR MI?

Şu anda 3 kalecinin de formda olduğunu dile getiren Güneş, "İyi çalışıyorlar, kalecilerden memnunum. Tolga bugün görev aldı ve işini iyi yaptı. Gökhan'ın yeteneği ve kariyerini ise tartışmaya gerek yok ama şu anda onu koyduğumuz zaman sıkıntı yaşar diye riske etmedik. Şu anda ısınırken bile Olcay'ı sağa düşündüm. Gökhan bize lazım ama şu aşamada onu kullanmak doğru değil. Fizik olarak toparladı ve bu hafta daha da iyi olacak. Maç temposunda sıkıntı yaşarsak tekrar geri dönmeyelim dedik. Necip'te gayet iyi oynadı" ifadelerini kullandı.

"SORUNUMUZ YOK"

Takımının oyun, yetenek ve karakter olarak sorunu olmadığını söyleyen deneyimli çalıştırıcı, "Ancak futbol maçlarında oynadığınız oyunla orantılı bu durum. Rakipten daha güçlü takımız ve oyuncularda bunu iyi yaptı. Bugün baktığımız zaman 16 oyuncumuz ve kalecilerle 18 oyuncumuz var iki de kenarda oyuncu... Oyun anlamında düzenimiz var. Herkes görevlerini iyi yapıyor. Dolayısıyla sorunumuz yok. Çıkıp sahaya herkes görevini yapacak ama yeterli olup olmadığını da göreceğiz" dedi.

"HEP ÜZERİNE KOYMALISINIZ"

"Bıraktığımız yerden gitmek değil onun üzerine gitmek ve eklemek durumundayız" diyerek açıklamalarına devam eden Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Biraz benim bağırmam normal. Bir tık daha hep üzerine koymalısınız. Siz daha iyi oluyorsanız doğru işler yapmalısınız. Şu anda oyuncularda yönetimde iyi niyetli. takviye olacak ve yönetimde uğraşıyor" şeklinde konuştu.

"REKABETTE İYİ BİR SONUÇ ÇIKACAKTIR"

Güneş, Tolgay'ın geçen sene hazır olmadığını ve bu sene geride kalan yıla göre daha da iyi olduğunu vurgulayarak, "Bu sene daha iyi. İşini çok seviyor ve yetenekli. Atiba, Oğuzhan ve Tolgay iyi. Necip o bölgenin alternatifi. Aras da orada oynar. Bir futbolcu daha aldık. Maraton içerisinde değişiklikler olacaktır. O rekabette iyi bir sonuç çıkacaktır. 3 tane oyuncu gelebilir en az. Bakarsın hiçbiri olmaz 5 oyuncu olur" diye konuştu.

"TAKIMIN ŞAMPİYON OLARAK GÖRÜNMESİ ÖNEMLİ"

Stoper ve santrfor almaları gerektiğini söyleyen deneyimli çalıştırıcı, "Lig farklı, Şampiyonlar Ligi farklı. Bugün hatalardan bir tanesi de oyuna giren oyuncularla beraber savunma da hatalar yaptık. Skor gelmiş hava sıcak yorgunluk da başlamış ama bunları aşacağız. Son dakikalarda atak olarak hem top kaybı yaptık bir de rakibe pozisyon veriyorsunuz. Bunlar Şampiyonlar Ligi'nde kaldırabilir hatalar değil. Bütün bu skor ne olursa olsun mazeret olarak da söylemek istemiyorum. Oyun anlamında gelişirsek takımı büyüteceğiz. Bir defa oyun disiplini olması ve kazanma isteğiyle oynamak önemli. Şampiyon takımın şampiyon olarak görünmesi önemli. Biz sonuçlar ne olursa olsun yapmamız gerekeni yapacağız. Gidenler kayıp tabii ki. Bunlar neden gitti demem gitmesini de istemem. Oynayamayanın gitmesini isterim. Şu anki oyuncularım kötü değil bunu demek istemiyorum. Mario, Gökhan, Sosa, İsmail çok katkı yaptı ama yeni gelecek olanlar, şimdiki oyuncular da onlar için de bu bir şans. O anlayışı da yerleştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta da hazır, uyumlu bir Konya ile oynayacağız. Zor maç olacak" diyerek sözlerini sonlandırdı.

PAYLAŞ