Şenol Hoca oyuncularına uyarıda bulundu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş Çaykur Rizespor konusunda oyuncularını uyardı. Güneş, "Oyun disiplinini elden bırakmayın." dedi.

Süper Lig'in 6. haftasında bugün Çaykur Rizespor ile deplasmanda oynayacak olan Beşiktaş'ta,Teknik Direktör Şenol Güneş maçın zor geçeceğini söyledi.

"DİSİPLİNİ ELDEN BIRAKMAYIN"

Müsabaka öncesi futbolcularına uyarılarda bulunan deneyimli teknik adamın "Rakibimiz, puan cetvelinde üst sıralara tırmanmak istiyor. Şu an için Çaykur Rizespor çok önemli süreçten geçiyor. Böylesi durumlar, rakibin motivasyonunu daha da artırır. O nedenle, oyun disiplinini elden bırakmayın" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

"BAHANEMİZ OLMAMALI"

Maçta rakip takımın oyuncularının, sahada ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekleyen Şenol Güneş, "Çaykur Rizespor'un başında, tecrübeli bir teknik adam var. Seyirci avantajını da arkasına alarak, bize sıkıntılar yaratabilirler. Dinamo Kiev maçından sonra fazla dinlenme zamanınız olmadı. Önemli eksiklerimiz var ama sahada böyle bahanelerimiz olmamalı. Milli araya üç puanla girmemiz gerek" diyerek oyuncularını uyardı.

"GEREKSİZ ÇALIM ATMAYIN"

Bu sezon ligin geçen seneden daha da zor geçeceğini belirterek böylesine deplasmanlarda puan kaybedilmemesini söyleyen Şenol Güneş, "Sizden isteğim pas oyunu oynayın. Gereksiz yere çalımlar atmayın. Rakip kaleye paslaşarak gidin. Bireysel oynarsanız, hem çok yorulursunuz hem de hata yapma riskiniz artar" dediği vurgulandı.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ