Sesini duymak istedi, olumsuz cevap alınca hüngür hüngür ağladı

Tarık Akan'ın hastalığı döneminde Türkan Şoray'ın kendisini aradığını belirten Müjdat Gezen, "Telefonda konuşmak istedi. 'Yoğun bakımda' deyince ağlamaya başladı" dedi.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Müjdat Gezen, dün gece hayatını kaybeden yakın dostu Tarık Akan'ın hastalık sürecine ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu.

"TÜRKAN ŞORAY AĞLAMAYA BAŞLADI"

Usta sanatçı Müjdat Gezen, tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düşen Tarık Akan'ı anlattı. Sözcü'ye konuşan usta tiyatrocu, "Çok kötü oldum, 3-4 gündüğr yoğun bakımdaydı. Kendisi duyurmak istemiyordu. Hayat arkadaşı Acun, 4 gün gönce 'Aman hastalığını kimse duymasın' dedi. O sırada Türkan Şoray beni aradı. 'Tarık'la telefonda konuşmak istiyorum' dedi. 'Konuşamazsın, yoğun bakımda' dedim. Başladı ağlamaya, çok severdi" ifadelerini kullandı.

"KARACİĞER KANSERİNDEN VEFAT ETTİ"

Tarık Akan ile kemoterapi tedavisi sırasında yaptığı görüşmeyi anlatan Müjdat Gezen, "Akciğer kanserinden değil, karaciğer kanseriden vefat etti. Bir hafta önce konuştuğumuzda 'Kemoterapiye gidiyorum geliyorum, evde yatıyorum. Bağırttırıyorlar beni' dedi" ifadelerini kullandı.

"CANIMIZDAN BİR PARÇA GİTTİ"

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Akan'la "Baraj", "Şeytan mı Melek mi" gibi filmlerde oynayan ünlü oyuncu Türkan Şoray, Tarık Akan'ın vefatından büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek, "Canımızdan bir parça gitti... O benim, bizim yol arkadaşımızdı. Tarık'ı kaybettik evet ama o hep bizimle olacak, hep bizimle yaşayacak..Sinemaya ve ülkesine olan aşkıyla, onurlu duruşuyla hep saygıyla anılacak." dedi.

PAYLAŞ