Sir'den tüm tabuları yıkacak bir öneri geldi

UEFA Elit Teknik Direktörler Konferansı'nda konuşan Sir Alex Ferguson, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde berabere biten maçların direkt penaltı atışlarına gitmesini önerdi.

Her yıl Avrupa'nın en önemli kulüp çalıştırıcılarını bir araya getiren UEFA Elit Teknik Direktörler Konferansı, bu yıl İsviçre'nin Nyon kentinde düzenlendi. UEFA danışmanı olarak görev yapan Sir Alex Ferguson, ilginç bir öneri sundu.

DİREKT PENALTILAR

Futbolcuların günümüzde çok sayıda maç oynadığını ve yoğun fikstürün en zorlu günlerinde oynanan Şampiyonlar Ligi ya da UEFA Avrupa Ligi maçlarının uzatmaya gitmesi durumunda oyuncuların sahada fazlasıyla yorgun gözükmesinin güzel olmadığını dile getiren Ferguson, bu organizasyonlarda berabere biten maçların direkt penaltılara gitmesini önerdi.

Organizasyona katılan teknik adamların büyük çoğunluğu da bu fikre katıldı. Güney Amerika'nın Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen Copa Libertadores'te uzatma oynanmaması ve hemen penaltılara geçilmesi örnek olarak gösterildi. UEFA'nın önümüzdeki dönemde bu konuyla ilgili bir düzenleme yapması ve sonraki yıllarda değişikliğe gitmesi bekleniyor..

PAYLAŞ