Şırnak Şehidini Memleketine Uğurlayan Arkadaşları Tabutun Başından Ayrılamadı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Mesut Yılmaz'ın naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı. Şehidin arkadaşları, tabutun başından ayrılmakta zorlandı.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Mesut Yılmaz'ın naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı. Törene tekerlekli sandalyeyle katılan ve aynı çatışmada yaralanan silah arkadaşları, şehidi yalnız bırakmadı.

ŞIRNAK ŞEHİDİ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında önceki gün yaşanan çatışmada şehit düşen 25 yaşındaki özel harekat polisi Mesut Yılmaz için uğurlama töreni düzenlendi. 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Belediye Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Yılmaz'ın şehit olduğu saldırıda yaralanan silah arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

ŞEHİDİN YARALI ARKADAŞLARI, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşının alana getirilmesi sırasında duygusal anlar yaşandı. Şehitle aynı çatışmada yaralanan polis memurları törene tekerlekli sandalye ile katıldı. Kahraman polisler, gözyaşlarına hakim olamadı. Tören, şehit için duaların okunmasının ardından sona erdi.

SON ANA KADAR YALNIZ BIRAKMADILAR

Şehidin naaşı, helikopterle götürüldüğü Şerafettin Elçi Havalimanı'ndan memleketi Samsun'a gönderildi. Şehidi bir an bile yalnız bırakmak istemeyen yaralı silah arkadaşları da, tekerlekli sandalyeyle helikoptere binerek naaşa eşlik etti.

PAYLAŞ