Şişme botla Yunanistan'a kaçmaya çalışan doçent ve öğretmen serbest!

Edirne'de, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen, FETÖ/PDY örgütü soruşturması kapsamında açığa alınan ve memurluktan ihraç edilen doktor ve öğretmen serbest bırakıldı.

Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilmiş ve yapılan araştırmalarda şahıslardan H.A.'nın Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında doçent doktor olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 26 Temmuz 2016 tarihinde açığa alındığı, Ş.Ö.'nün ise İstanbul ili Sancaktepe Anadolu Lisesinde edebiyat öğretmeni olduğu ve FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle irtibatı olduğu nedeniyle 1 Ağustos 2016 tarihinde memuriyetten ihraç edildiği tespit edildi.

12 BİN 500 EURO KARŞILIĞINDA ANLAŞMIŞLARDI

Ayrıca her iki şahıs da ilk sorgularında kendilerini yurt dışına kaçırmak için İstanbul'da başka bir şahısla kendilerini kaçırmak için 12 bin 500 Euro karşılığında anlaştıklarını söylemişti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.Öte yandan, şüphelilere organizatörlük yaptığı belirlenen ve şişme bot temin ederek, Yunanistan'a geçirmek isteyen M.B. ile B.B. isimli iki kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

PAYLAŞ