'Şortlu kadına tekme' olayına Aile Bakanı el attı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, "Kadına şiddet her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez. Bakanlık olarak olayın takipçisi olacağız. Kadınlarımızın yanındayız." ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Kadına şiddet her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez. Bakanlık olarak olayın takipçisi olacağız. Ayşegül Terzi ve diğer şiddet mağduru kadınlarımızın yanındayız." ifadelerini kullandı.

TELEFONLA ARAYIP 'GEÇMİŞ OLSUN' DEDİBakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kaya, Çekmeköy'de, belediye otobüsünde darbedilen hemşire Ayşegül Terzi ile telefonda görüştü. Terzi'ye geçmiş olsun dileklerini ileten Kaya, "Kadına şiddet her ne sebeple olursa olsun kabul edilemez. Bakanlık olarak olayın takipçisi olacağız. Ayşegül Terzi ve diğer şiddet mağduru kadınlarımızın yanındayız." değerlendirmesinde bulundu.

"HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ"

Kaya, kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için bakanlığın çalışmalarını tavizsiz yürüttüğünü belirtti. Bakan Kaya'nın, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Terzi'ye her türlü desteğin sağlanması talimatını verdiği de kaydedildi.

Şort Giydiği İçin Hemşireye Tekme Atan Saldırgan Tekrar Gözaltına Alındı

PAYLAŞ