Sosyalist belediyeden skandal haşema kararı!

Fransa'nın Akdeniz'de bulunan adası Korsika'nın kuzeyinde yer alan Sosyalist Sisco Belediyesi, şehir plajlarında haşemanın yasakladı.

Fransa'nın Akdeniz'de bulunan adası Korsika'nın kuzeyinde yer alan Sosyalist Sisco Belediyesi, şehir plajlarında haşemanın yasaklandığını, yasağın salıdan itibaren yürürlüğe gireceğini duyurdu.

MÜSLÜMANLARLA BÖLGE SAKİNLERİ BİRBİRİNE GİRDİ

Sisco Belediye Başkanı Ange-Pierre Vivoni, ülkenin güneyindeki Cannes ve Villeneuve-Loubet'in sahillerinde haşemanın yasaklamasının ardından, kendilerinin de aynı uygulamaya geçtiğini söyledi. Yasağa gerekçe olarak adanın Bastia bölgesinde hafta sonu Müslüman bir grupla bölge sakinleri arasında yaşanan gerilim gösterildi.

BİKİNİ UYARISI YOL AÇTI

Fransa'da haşema tartışmaları geçen hafta Marsilya'da özel bir yüzme havuzunu bir günlüğüne kiralayan bir kadın derneğinin, tesiste erkek öğretmenlerin de bulunacağını belirterek, bikini ile gelinmemesi konusunda üyelerine uyarıda bulunmasıyla başlamıştı. Eylül ayında düzenlenmesi planlanan etkinlik, özel havuzun yönetimi ve Pennes-Mirabeau Belediyesi tarafından güvenlik gerekçesiyle iptal edilmişti. Etkinliği düzenleyen Smile 13 isimli dernek yöneticileri, günlerdir tehditler aldıklarını, dernek yöneticileri ve üyelerine yönelik sözlü ve fiziki saldırılarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, bir dernek yöneticisinin adına postalanan zarftan kurşun ve ırkçı tehditler çıktığını açıklamıştı. Marsilya'daki olayın ardından ülkenin güney kıyılarındaki Cannes ve Villeneuve-Loubet belediyeleri de sahillerinde haşemayı yasaklamıştı.

Kaynak: Hürriyet

PAYLAŞ