Stoch resti çekti: O varsa ben yokum

Sezona iyi başlamış olmasına rağmen milli takım kadrosuna alınmamasına tepki gösteren Stoch, "Kozak oradayken asla milli takım forması giymeyeceğim" diye rest çekti.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mücadele eden Slovakya Milli Takımı'nın ülkeye dönüşü sırasında teknik direktör Jan Kozak ile Fenerbahçeli futbolcu Miroslav Stoch arasında yaşanan tartışma büyük bir krize dönüştü.

STOCH'U TERSLEDİ

Şampiyonada fazla forma şansı bulamayan Stoch, dönüş uçağında Kozak'ın yanına giderek kendisini neden az oynattığını sordu. Kozak tersleyince ortam bir anda gerildi ve ikili birbirlerinin üzerine yürüdü. Kozak ve Stoch tam kavga etmek üzere iken bir başka Fenerbahçeli Martin Skrtel araya girip Stoch'u uzaklaştırdı.

KADROYA ALMADI

Slovakya Milli Takımı Teknik Direktörü Jan Kozak, İngiltere ve Rusya ile oynanacak maçların kadrosuna, Fenerbahçe'de sezona çok iyi başlamış olmasına rağmen Stoch'u çağırmadı.

"BİR DAHA KADROYA ALMAM"

Tartışmalar üzerine basına bir açıklama yapan Jan Kozak, "Miroslav Stoch, benim çok fazla sabrettiğim oyunculardan biridir. Ona çok fazla özgürlük verdim. Gazeteciler, kötü dönemler geçirmesine rağmen onu neden aldığımı bile sorgulamışlardı. Fakat, o bu özgürlükleri iyi kullanamadı. Ona yardım etmek istedim. Avrupa Şampiyonası'nda yaptığı bir hareket nedeniyle onu bir daha kadroya almayı düşünmüyorum." dedi.

"KOZAK ORADAYKEN ASLA MİLLİ FORMAYI GİYMEM"

Miroslav Stoch ise Jan Kozak'ın bu sözleri üzerine hemen bir açıklama yaparak, "Slovakya forması giymek benim için her zaman büyük bir onur oldu, bunu beni tanıyan herkes biliyor. Kozak oradayken bir daha Slovakya forması giyemeyecekmişim, o oradayken ben de gitmeyeceğim zaten. Onun bana sabrettiğini, yardım ettiğini falan düşünmüyorum. Ben şu an kendi performansıma odaklandım. Beni destekleyen herkese ise teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"AVRUPA LİGİ MAÇLARI ŞÖLEN GİBİ OLACAK"

Fenerbahçe'nin yıldız kanat oyuncusu Stoch, UEFA Avrupa Ligi grubu hakkında ise, "Feyenoord, Manchester United ve Luhansk var. Manchester United gibi dünyanın en iyi oyuncularını kadrosunda bulunduran bir takıma karşı oynamak çok heyecan verici olacka. Onlara karşı oynayacağımız maçlar bir şölen gibi olacak." yorumunu yaptı.

(Sporx)

PAYLAŞ