Suriye yenilgisini hazmedemediler, sokağa döküldüler

2018 Dünya Kupası Asya Elemeleri'nde Suriye, Çin'i 1-0 yenince, Çinli taraftarlar bu yenilgiyi hazmedemeyip sokaklara döküldü.

2018 Dünya Kupası Asya Elemeleri'nde dün gecenin sürpriz sonuçlarından birisi Çin'de alındı. Ülke olarak zor günler geçiren Suriye'nin deplasmanda son yıllarda futbol sektörüne adeta para yağdıran Çin'i 1-0 yenmesi Çinli taraftarları fazlasıyla kızdırdı.

Son 2 yıldır futbol dünyasına astronomik yatırımlar yapan Çin, milli takımlar bazında arzuladığı başarıyı elde etmek için bir süre daha bekleyeceğe benziyor...

SOKAĞA DÖKÜLDÜLER

Eurosport'un haberine göre; Maçtan sonra sokağa dökülen taraftarlar yürüyüş düzenleyerek Çin Futbol Federasyonu başkanını istifaya davet etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde taraftarların ''Cai Zhenhua, istifa!'' dedikleri görülüyor.

MİLYARLAR ÇÖPE

Devlet Başkanı Xi Jinping'in propaganda malzemesi olarak kullanmak istediği futbolda Çin'in son yıllarda yaptığı yatırımlar milyarlarca dolar tutarında. Ülkeye gelen yıldız futbolcuların dışında oyuncu yetiştirmek için binlerce futbol akademisi açan Çin, bu akademilerin başına da Brezilya gibi futbol ülkelerinden antrenörler getirdi.

PAYLAŞ