Suriyeli Muhammed IŞİD'in son kurbanı oldu

Kilis'te, 29 Ağustos'ta IŞİD tarafından atılan roketatar mermisiyle ağır yaralanan Suriyeli 11 yaşındaki Muhammed Nur Sefer, hayatını kaybetti.

Kilis'te, geçen 29 Ağustos'ta Suriye'deki IŞİD bölgelerinden atılan roketatar mermisiyle ağır yaralanan Suriyeli 11 yaşındaki Muhammed Nur Sefer, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamadı.

5'İ ÇOCUK 6 KİŞİ YARALANDI

Geçen 29 Ağustos günü Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgeden ateşlenen 3 katyuşa roketatar mermisinin 2'si boş araziye düşerken, 3'üncü mermi Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki bir sokağa düşerek infilak etti. Patlamada, sokakta bulunan 5'i çocuk 6 kişi yaralandı.

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

Yaralı çocuklardan olan Suriyeli uyruklu Muhammed Nur Sefer, tedavi gördüğü Kilis Devlet Hastanesi'nde bu sabah yaşam savaşını kaybetti.

22'NCİ IŞİD KURBANI OLDU

Küçük çocuğun ölümüyle Kilis'te, 18 Ocak'tan bu yana IŞİD roketleriyle yaşamını yitirenlerin sayısı 12'si Suriyeli 22 kişiye ulaşmış oldu.

AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

Suriye'nin IŞİD denetimindeki bölgeden atılan katyuşa roketatar mermisi ile yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede bu sabah yaşamını yitiren Suriye uyruklu Muhammed Nur Sefer'in cenazesi otopsisi ardından ailesine teslim edildi.

CENAZESİ AZEZ'E GÖTÜRÜLDÜ

Gözyaşları içerisinde çocuklarının cenazesini alan baba Halit ile anne Halve Sefer, yanlarına aldıkları diğer çocukları Mahmut ve Sofene ile birlikte Muhammed Nur'u toprağa vermek üzere Suriye'nin Azez kentine gitti.

PAYLAŞ