Suriyeli mülteciler yakalamıştı! Hücresinde ölü bulundu

Almanya'nın Leipzig kentinde, Berlin Havaalanı'na bombalı saldırı hazırlığında olduğu belirlenen ve Suriyeli mültecilerin yakaladığı IŞİD'li terörist hücresinde ölü bulundu.

Almanya'nın Leipzig kentinde, IŞİD terör örgütü ile bağlantısı olduğu ve Berlin Havaalanı'na bombalı saldırı planladığı gerekçesiyle geçtiğimiz pazartesi günü gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Jaber Al-bakr cezaevindeki hücresinde ölü bulundu.

SORU İŞARETLERİ YARATTI

Alman medyasında yer alan haberlere göre Suriyeli Al-bakr kendisini asarak intihar etti. Ancak intihar şüphesiyle sürekli hücresi gözetlenen ve açlık grevi yapan Jaber Al-bakr'ın nasıl intihar ettiği konusu soru işaretleri yarattı.

EVİNDE PATLAYICI BULUNDU

8 Ekim Cumartesi günü terör zanlısı Jaber Albakr'ın Chemnitz kentindeki evinde yapılan aramada 1,5 kilogram tahrip gücü yüksek patlayıcı madde bulunmuştu.

SURİYELİLER YAKALAMIŞTI

Polisin elinden kaçmayı başaran Albakr'ı Leipzig'de ziyarete gittiği 3 Suriyeli, ellerini ve ayaklarını elektrik kablolarıyla bağlayarak polise teslim etmişti.

TÜRKİYE İDDASI KONUŞULDU

Alman basınında Jaber Albakr'ın aylarca Türkiye'de kaldıktan sonra Ağustos ayında yanında bol miktarda ABD doları ile Almanya'ya döndüğü iddiaları yer almıştı. Albakr, 2015 yılı başında Almanya'ya sığınmacı olarak gelmişti.

PAYLAŞ