Suriyeliler sınır kapısına akın etti

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Suriyeli sığınmacılar, Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan kalabalık gruplar halinde çıkış yapıyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen Suriyeli vatandaşların büyük bölümü Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçirmek için Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapıyor.

ERKEN SAATLERDE KAPIYA GELDİLER

Çoğunluğunu yaşlı ve çocukların oluşturduğu Suriyeliler, Kurban Bayramı'nı iç savaş nedeniyle terk etmek zorunda kaldıkları ülkelerinde geçirmek için sabahın erken saatlerinde Cilvegözü sınır kapısının önüne geldi.

'YABANCI TANITIM KARTI' KULLANIYORLAR

Jandarma ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı sınır kapısında, sığınmacılar, görevlilere gösterdikleri "yabancı tanıtım kartı" ile Suriye'ye geçiyor.

50 BİNİ AŞKIN SURİYELİ ÇIKIŞ YAPACAK

Geçişlerin arife gününe kadar devam edeceği ve 50 bini aşkın Suriyelinin Türkiye'den ülkelerine giriş yapacağı öğrenildi.

52 BİN GEÇİŞ YAPILMIŞTI

Bu arada, geçen Ramazan Bayramı'nda 52 bin Suriyelinin ülkesinde bayramı karşılamak için Cilvegözü Sınır kapısından çıkış yaptığı bildirildi.

PAYLAŞ