Sürpriz telefon görüşmesi! Konu çok ağır

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel telefonda görüştü. Suriye konusunun ele alındığı görüşmede Erdoğan Fırat Kalkanı Harekatı hakkında da bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Almanya Başbakanı Angela Merkel bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ile Merkel'in telefon görüşmesinde, ağırlıklı olarak Suriye'deki son gelişmeler ele alındı.

SURİYE'DEKİ GELİŞMELER ELE ALINDICumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel'in başta Halep ve civarındaki durumun kötüleşmesi olmak üzere Suriye'deki gelişmeler ve terörle mücadele konusunda görüş teatisinde bulundukları bildirildi.

ERDOĞAN, FIRAT KALKANI HAREKATI HAKKINDA BİLGİ VERDİErdoğan, görüşmede Merkel'e Fırat Kalkanı Harekatı hakkında da bilgi verdi.

İKİLİ, ÇATIŞMALARIN DURDURULMASININ ÖNEMİ KONUSUNDA HEMFİKİRCumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkel'in görüşmesinde, Suriye'de çatışmaların durdurulmasına ilişkin anlaşmanın yeniden hayata geçirilmesine yönelik çabaların önemi üzerinde durdukları öğrenildi.

PAYLAŞ