Taksim Metrosu'nda akıl almaz kaza! 2 turist yuvarlandı

Taksim Metrosu'nda yürüyen merdivende yerinden çıkan fırça 2 turisti yaraladı. Yaralı turistlerin yakınları, olay yerinde sinir krizleri geçirdi.

Taksim Metrosu'nda yürüyen merdivene ayağı takılan iki turist yaralandı.

MERDİVENLERDEN YUVARLANDILAR

Olay, saat 11.00 sıralarında Taksim Meydanı'nda meydana geldi. İki turist metroya inmek için yürüyen merdiveni kullanmak istedi. Bu sırada yürüyen merdivenlerin kenarlarında bulunan fırça aparatlarına ayağı takılan turistler merdivenlerden yuvarlandı.

MÜDAHALE EDİLDİ

Olayı gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Biri erkek diğeri kadın olan yaralılara sağlık ekipleri hemen müdahale etti. Erkek şahsın ilk müdahalesi ayakta yapılırken, diğer yaralının ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Yaralı turistlerin yakınları olay yerinde sinir krizleri geçirirken, bazı yakınları da görüntü alınmaması için basın mensuplarına tepki gösterdi. Olay sonrası metroya bağlı güvenlik ekipleri yürüyen merdivenlerin bulunduğu noktaya güvenlik şerdi çekti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

PAYLAŞ