Taksim'de düdüklü tencere paniği

Beyoğlu'nda çöpe atılan düdüklü tencere polis alarma geçirdi. Tencereyi çöpe atan gencin, polislere içinde bezelye yemeği olduğunu söylemesiyle alarm sona erdi.

Beyoğlu'nda çöpe atılan düdüklü tencereyi gören vatandaşlar durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Yeşilçam Sokak ve İstiklal Caddesi'ni kapatan polis ekipleri, tencereyi bırakan gencin gelmesiyle içinde yemek olduğu anlaşıldı.

VATANDAŞLAR FARK ETTİ

Olay, Beyoğlu Hüseyinağa Mahallesi'nde meydana geldi. Akşam saat 22.00 sıralarında Yeşilçam Sokak'tan geçen vatandaşlar çöp konteynerinin yanına bırakılan düdüklü tencereyi görünce durumu hemen polis ekiplerine bildirdi.

SOKAK BAŞLARI KAPATILDI

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri çöp konteynirinin kenarına bırakılan düdüklü tencerenin kapağının kapalı olduğunu görünce Yeşilçam Sokak ile İstiklal Caddesi'nin kesiştiği sokak başlarını şerit çekerek kapattı.

TRAMVAY SEFERLERİ DURDU

Polis ekipleri "Akrep" diye tabir edilen zırhlı polis aracıyla herhangi bir olumsuzluğa karşı olay yerinde güvenlik önlemini alarak bomba imha uzmanı ekiplerini çağırdı. Bu sırada polis ekipleri İstiklal Caddesi'ni yaya geçişlerine kapatırken, nostaljik tramvayın da seferleri geçici olarak durduruldu.

FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Bazı vatandaşlar meraklı gözlerle olup biteni izlerken, bazılarının da cep telefonları ile fotoğraf çektikleri görüldü.

İÇİNDEN YEMEK ÇIKTI

Olay yerine gelen bomba imha uzmanı polis ekipleri tencereyi incelemek üzere özel kıyafetlerini giydi. Polis ekipleri tencereyi bırakan gence ulaşarak içinde ne olduğu konusunda bilgi aldı. Tencereyi inceleyen polis ekipleri içinde yemek olduğunu gördü.

"ÖĞLE YEMEĞİ VAR"

Düdüklü tencereyi çöpe bırakan gencin abisi olduğunu söyleyen bir kişi, "Burda işyerinde çalışıyor ve düdüklü bozuk. Artık ne olduysa akşam 21.30'da çöpe at demişler, o da gitmiş çöpe atmış. Orada bulunan bir kaç kişi varmış herhalde onlar da korktular bu nedir diye. Onlar da polisi aramışlar herşey bundan ibaret. İçinde öğle yemeği bezelye vardı" dedi.

YAYA TRAFİĞİNE AÇILDI

Polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk olmadığını tespit edince İstiklal Caddesi'ni tekrar yaya geçişlerine açtı. Kısa süreli durdurulan tramvay seferleri de kaldığı yerden devam etti.

PAYLAŞ