Tarihi Kirazlı Manastırı'nda ayin yönetti, terörün bitmesini diledi!

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'in Erdek ilçesindeki tarihi Kirazlı Manastırı'nda Hristiyan Ortodokslarca yapılan ayini yönetti. Patrik törende terörün bitmesini diledi.

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıkesir'in Erdek ilçesindeki tarihi Kirazlı Manastırı'nda Hristiyan Ortodokslarca yapılan ayini yönetti. Bartholomeos dini kıyafetlerini giydikten sonra ayini başlattı.

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın yanısıra Erdek, Bandırma ve İstanbul'dan çok sayıda Ortodoks Hristiyanının katıldığı ayinde konuşan Fener Rum Patrikhanesi Ruhani Lideri Bartholomeos, "Balıkesir Valisine ve Erdek Belediye Başkanı'na teşekkür ederim.

"TERÖRÜN BİR AN EVVEL BİTMESİ İÇİN YÜCE ALLAH'A YALVARDIK"

Bu kutsal mekanda Meryem Ana onuruna ayinimizi yapabilmiş durumdayız ve bunun için çok mutluyuz. Bugünkü ayinimizde vatandaşlarımızın birlik ve beraberliği için, terörün bir an evvel bitmesi için büyüklerimizin sağlığı ve başarıları için dua ettik. Yüce Allah'a yakardık. Sevgili dostlar ve müslüman kardeşlerimiz dualarımıza katılıp ayinimize teşrif ettiğiniz için sizlere minnettarız. Allah hepinizi tüm kötülüklerden korusun. İnşallah gelecek sene de 23 Ağustos'ta bu tarihi manastırın kalıntılarında buluşup hep beraber dua eder hasret giderir, sevginizi pekiştiririz" dedi.

Ayinde katılımcılara şarap,ekmek ve ayrıca lokma dağıtımı yapıldı.

PAYLAŞ