Tarık Akan hakkında kimsenin bilmediği gerçek!

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Tarık Akan'ın abisi Turgut Üregül'ün, vekaletle Akan'dan habersiz mallarını sattığı iddia edildi.

Kanser tedavisi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün hayatını kaybeden ve bugün son yolculuğuna uğurlanan Tarık Akan ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Usta oyuncunun abisi Turgut Üregül'ün, vekaletle Akan'dan habersiz olarak mallarını sattığı ileri sürüldü.

HASTANE ÖNÜNDE İSYAN ETMİŞTİ

Tarık Akan'ın abisi Turgut Üregül, ölüm haberinin ardından Amerikan Hastanesi'nin önünde isyan etmiş ve "Cenazeyle ilgili bilgileri bana vermiyorlar, ayıptır. Cenazeyi Nazım Hikmet Kültür Merkezi sahiplenmiş, benden kaçırıyorlar. Açıklama yapan yok, basın burada" demişti. Usta sanatçının oğlu Barış Üregül ise yaptığı açıklamada, "Biz son anına kadar babamızın yanındaydık. Onun bütün cenaze işlemleriyle ilgileniyoruz. Başka konuşmaları lütfen ciddiye almayın. Onun tek ailesi biziz" ifadelerini kullanmıştı. Bütün bu yaşananların ardında çok ilginç bir gerçek çıktı.

VEKALETİYLE MALLARINI SATTIĞI İDDİASI

Uçankuş'un haberine göre; Tarık Akan'ın, abisi yüzünden başının birçok kez derde girdiği öğrenildi. Turgut Üregül'ün, ünlü oyuncunun vekaletiyle ondan habersiz birçok malını ve arsasını sattığı ve aldığı paraları da harcadığı öne sürüldü. Buna rağmen Tarık Akan'ın, abisine çimento, inşaat gibi birçok kez alanda iş kurduğu ancak Turgut Üregül'ün o işlerde de başarılı olamadığı iddia edildi.

MAHKEMEYE VERMİŞTİ

Son yıllarda Turgut Üregül, Tarık Akan'ı ve hayat arkadaşı Acun Günay'ı ailesinden kalan mirasa ve hisselere el koyduğu için mahkemeye vermiş, Tarık Akan da "Abimin psikolojik sorunları var" demişti.

Turgut Üregül'e, yaptıklarından dolayı bütün ailesi tepkili. Özellikle sanatçının vefatının ardından Üregül'ün hastane önündeki açıklamaları, aileyi iyice öfkelendirdi.

#8783602##

##8783240##

##8783250####8783335##

PAYLAŞ