Tarık Akan'ın iş yerini bastığı ünlü! Adile Naşit araya girmiş

Türk basının en deneyimli magazincilerinden Aykut Işık, Uğur Dündar ve geçtiğimiz günlerde kansere yenik düşen Tarık Akan arasındaki kavgayı anlattı.

Türk sinemasının en büyük kayıplarından biri olan Tarık Akan ile ünlü gazeteci Uğur Dündar'ın kavgasını Aykut Işıklar anlattı.

AYKUT IŞIKLAR ORTAYA ÇIKARDI

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Tarık Akan ile usta gazeteci Uğur Dündar'ın neden kavga ettiği ve yıllarca küs kaldığı olayını Aykut Işıklar ortaya çıkardı. Işıklar yazısında Akan ile Dündar'ın ettiği kavga, küslükleri ve Adile Naşit'in onları barıştırmasını anlattı.

TARIK AKAN, UĞUR DÜNDAR'IN CAFESİNİ BASAR

Henüz ikisininde ünlü olmadığı yıllarda Uğur Dündar Yeşilköy'de bir cafe işletir. Buraya Bakırköylülerin gelmesini istemez. Ancak o yılların bıçkın delikanlılarından Bakırköylü Tarık Akan bu olayı duyunca cafeyi basar ve ortalığı arkadaşlarıyla dağıtır.

UZUN SÜRE KÜS KALIRLAR

Kendilerine yapılan bu olayı yıllarca unutmayan Akan, cafenin sahibi olan Uğur Dündar ile uzun süre küs kalır. Bu olaydan haberdar olan Adile Naşit ise çok sevdiği iki ismi barıştırmak için harekete geçer ve başarılı olur.

ARADA SIRADA GÖRÜŞÜRLERDİ

Naşit'in büyük çabasıyla barışan Dündar ve Akan çok samimi olmasalarda arada sırada görüşürlerdi.

PAYLAŞ