Tatilde gözaltına alınan albay şoke oldu

Aksaz Deniz Üssü'nde ailesiyle tatil yaparken gözaltına alınan Uzman Tabip Albay Halil Genç, serbest bırakıldı. Gözaltına Albay, FETÖ gerekçesini duyunca şoke oldu.

Aksaz Deniz Üssü'nde 2 çocuğu ve eşiyle tatil yaparken Hisarönü'nde jandarma tarafından gözaltına alınan Uzman Tabip Albay Halil Genç, "Ben Cuma günü mesaide idim. İfade vereceğim söylense gider verirdik. Kumpasa geldik" dedi.

GEZMEYE GİTMİŞTİ

Aksaz Deniz Üssü'nde 2 çocuğu ve eşiyle tatil yapan Havacı Tabip Albay Halil Genç, gezmek için gittiği Hisarönü'nde jandarma tarafından FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

SERBEST BIRAKILDI

Buradaki işlemlerin ardından Ankara'ya sevk edilen Uzman Tabip Albay, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, başına gelen bu olayla adeta şok yaşadı.

"ALAKAMIZ YOK"

Eşi ve çocukları ile tatildeyken gözaltına alınıp mücadele verdiği bir yapılanmanın üyesiymiş gibi muamele görmesinin üzüntüsünü yaşadığını belirten Uzman Tabip Albay Halil Genç, "Rutin bir ifade için çağrıldık. Ankara'ya varır varmaz ifademizi verdik ve serbest kaldık. Bu yapılanmayla uzaktan yakından alakamız yok.

"ŞİKAYETÇİ OLMUŞTUM"

Bu paralel yapılanma ile ilgili ben de en çok mücadele verenlerden biriyim. Bu konuda mağduriyetim de var. Darbeden önce de şikayetçi olmuştum. Resmi kayıtlar incelendiğinde benim bu şikayetim zaten gözükecektir.

"KUMPASA GELDİK"

Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi gerçekten 'at izi it izine' karıştı. Cuma günü görevimin başında yani mesaideydim. İfademin olduğunu bilsem zaten gider ifademi verirdim. Kumpasa geldik. Bu soruşturma aşamasında terörle mücadelede görev yapan polislere teşekkür ediyorum. Türk adaletine sonuna kadar güveniyorum" dedi.

PAYLAŞ