Temizlerken kokudan fenalık geçirdiler, ev sahibiyse kedisiyle izledi!

Bursa'da belediyesi ekipleri, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle mahalle sakinleri tarafından ihbar edilen çöp evi temizlerken, ev sahibi ise kedisiyle olanları izledi.

Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi ekipleri, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle mahalle sakinleri tarafından ihbar edilen çöp evi temizledi. Dairenin kapısını çilingir yardımıyla açan ekipler, evden yayılan kötü koku yüzünden çalışmakta zorlanırken, çöp ev saatler süren çalışma sonunda temizlenerek dezenfekte edildi. Ev sahibi Vedia Güner, evinin temizlenmesini kedisiyle birlikte izledi.

KOMŞULAR ŞİKAYET ETTİ

İntizam Mahallesi Selim Sokakta yaşayan 77 yaşındaki emekli hemşire Vedia Güner'in evinden yayılan pis kokudan rahatsız olan komşuları durumu Osmangazi Belediyesine bildirdi. Şikayet üzerine harekete geçen ekipler, savcılık kararının ardından çilingir yardımıyla Güner'in dairesinin kapısını açtı.

KOKUYU DUYUNCA KENDİLERİNİ DIŞARI ATTILAR

Kapının açılması ile birlikte yayılan ağır kokudan rahatsız olan görevlilerden bazıları camları açarken, bir kısmı ise kendisini dışarı attı. Bir süre havalandırdıktan sonra içeriye giren ekipler, ev sahibi Vedia Güler'den değerli eşyalarını almasını istediler.

ZAMAN ZAMAN FENALAŞTILAR

Odaların ortasında toplanmış ve son derece pis kokan eşyaları balkondan çöp aracına atarak evin içerisini boşaltan görevliler, ağır koku nedeniyle zaman zaman fenalaştı. Görevliler tarafından dışarıya çıkartılarak bir sandalyeye oturtulan Vedia Güler, eşyaların ekipler tarafından boşaltılmasını hüzünlü gözlerle seyrederken, evinde beslediği kedilerinden birisi de onu yalnız bırakmadı.

"BANA TAKTIKLARI İÇİN ŞİKAYET ETTİLER"

Emekli doğum hemşiresi olduğunu ve eşinin 10 yıl önce öldüğünü söyleyen Güner, "Aslında ben evimi temizletiyordum ama komşularım bana taktığı için şikayet ettiler. Ben kimseye bir şey yapmadım. Kedilerim de kimseyi rahatsız etmiyordu. Neden şikayet ettiler anlamadım" diye konuştu.

KOMŞULAR KOKUDAN EVDE OTURAMAZ HALE GELDİ

Vedia Güner'in komşuları ise, evden yayılan pis kokunun dayanılmaz olduğunu, evlerinin cam ve kapılarını açamadıklarını belirterek, "Evimizin camlarını her açtığımızda kediler hemen evlerimizin içerisine giriyor. Ayrıca yayılan kokudan dolayı evde oturamaz duruma geldik. Birkaç yıldır pis koku ve böcekler nedeniyle çocuklarımız mikrop kapıp hastalanıyor" dedi. Kedileri geceleri dışarıya saldığını, gündüzleri ise evinde beslediğini ifade eden yaşlı kadının komşuları, görevliler gelmeden önce kedileri dışarıya bıraktığını ve evde kedi olmadığını söylediler.

PAYLAŞ