TEOG sayesinde katliamdan kurtuldular

Adana Valiliği otoparkındaki bekleme bölümünde toplanan onlarca çalışan, saldırıdan dakikalar önce TEOG sınavı nedeniyle binadan ayrılmış.

Adana'da, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin de yaralandığı bombalı araçla yapılan saldırıda büyük hasar gören Adana Valiliği otoparkındaki bekleme bölümünde toplanan onlarca çalışanın, saldırıdan dakikalar önce Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı nedeniyle binadan ayrıldıkları ve katliamdan kıl payı kurtuldukları ortaya çıktı.

2 KİŞİ ÖLDÜ, 33 KİŞİ YARALANDI

Adana Valiliği açık otoparkında dün sabah 08.05'te 33 plakalı bir otomobille bombalı saldırı yapıldı. Valilik binasının ve otoparkının büyük hasar gördüğü saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı.

Saldırıdan sonra adeta enkaz haline gelen otopark ve bekleme alanının valilik personeli tarafından servis saatlerinde ve dinlenme molalarında sıkça kullanıldığı, şoförlerin de mesailerini bu alandaki odalarda geçirdiği öğrenildi.

ÇOK SAYIDA PERSONEL TEOG SINAVI NEDENİYLE BİNADAN AYRILMIŞ

Saldırıdan birkaç gün önce valilik personelinin otoparkta çektirdiği hatıra fotoğrafları ortaya çıktı.

Çok sayıda personelin saldırıdan önce TEOG sınavı nedeniyle binadan ayrıldığı, onlarca personelin saldırı anında görevli olduğu okullarda bulunduğu bildirildi.

Saldırıdan önce ve sonra çekilen fotoğraflar, olası katliamın boyutlarını ortaya koydu.

PAYLAŞ