Tepki çeken görüntü için çözüm bulundu

Bursa'da, öğrencilerin öğle tatilinde okul dışına çıkışlarının yasaklanması nedeniyle velilerin tel örgüler arasından yemek servisi yaptığı ilkokuldaki sorun kartla çözülecek

Bursa'da, Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu'nda yarından itibaren yemekhane ve kantini kullanmayan öğrencilerin velileri için kart hazırlanacak. Kartı teslim eden veliler, 40 dakikalık sürede çocuklarını yemeğe götürebilecek.

ÖĞRENCİLER ÇIKAMADI, VELİLER GİREMEDİ

Merkez Osmangazi İlçesi İstiklal Mahallesi'nde bulunan Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu yönetimi, bu eğitim ve öğretim yılında yemek saatinde öğrencilerin dışarı çıkmasına, velilerin de okula girmesine izin vermedi.

TEL ÖRGÜLER ARKASINDAN YEMEK VERDİLER

Okulun aylık 110 lira tutarındaki yemek hizmetini istemeyen, kantini de pahalı bulan veliler, tam gün eğitimin olduğu okula öğle saatlerinde yiyecek getirerek tel örgüler arkasından öğrenciler yiyecek vermeye başladı.

"BU HİÇ HOŞ OLMUYOR"

Geçen yıl bu sıkıntılarla karşılaşmadıklarını belirten veliler, "Okulda 524 öğrenci bulunuyor. Bunlar arasında 100-150 öğrenci yemekhaneyi ve kantini kullanmıyor. Aileleri ise yemekleri kendileri okula getiriyor. Bizleri içeri almadıkları için çocuklarımızın yiyeceklerini tel örgüler arasında veriyoruz. Bu da hiç hoş olmuyor" dedi.

Bursa il Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise bu kararın OHAL kapsamında geçici olarak alındığını belirtti.

ÖZEL ZİYARETÇİ KARTI HAZIRLANIYOR

Öğrenci ve velilerin karşılaştığı sıkıntının basında yer almasından sonra Şehit Onbaşı Tolga Taştan İlkokulu yönetimi yemekhaneyi ve kantini kullanmayan öğrencilerin velileri için özel ziyaretçi kartı hazırlatıyor.

40 DAKİKALIK SÜRE TANINACAK

Bu kartları alan veliler, yemek ihtiyacı için öğle arası verilen 40 dakikalık süre içersinde okula gelip kartlarını bırakarak çocukları evlerinde, lokantalarda veya parklarda karınlarını doyurup tekrar okula teslim edebilecek.

UYGULAMA YARIN BAŞLATILACAK

Velilerin öğrencilere okul içerisinde yiyecek vermelerine izin verilmeyeceğini belirten yetkililer uygulamanın yarın başlayacağını söyledi.

PAYLAŞ