Teröre karşı Türkiye'ye 'kararlı' destek

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiyedeki terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, "NATO müttefikimiz ve ortağımız Türkiye'ye kararlı desteğimiz devam edecek" dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, Türkiyedeki terör saldırılarına ilişkin, "Türkiye'ye kararlı desteğimiz sürecek" dedi.

"DUALARIMIZ HAYATINI KAYBEDENLERLE"

Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ABD'nin Güneydoğu Anadolu'da meydana gelen terör saldırılarını sert bir şekilde kınadığını belirten Price, düşünce ve dualarının hayatını kaybedenler ve yakınlarıyla olduğunu vurguladı.

"BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Price sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Ayrım gözetmeksizin hem güvenlik güçlerinin hem de vatandaşların hayatlarını kaybetmelerine ve yaralanmalarına neden olan bu terörist saldırılarla sarsılan NATO müttefikimiz ve ortağımız Türkiye'ye kararlı desteğimiz devam edecektir. Türk makamlarıyla yakın temas içindeyiz ve terörist grupların yarattığı tehditlerle mücadele konusunda birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

BİDEN'IN ZİYARETİNİ ANIMSATTI

Price ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın da "Türkiye'nin güvenlik ve demokrasisine olan taahhüdünü tekrar teyit etmek için" önümüzdeki hafta Ankara'yı ziyaret edeceğini de anımsattı.

PAYLAŞ