Teröristi ihbar eden vatandaş para ödülü alacak!

Hejan kod adlı terörist Ordu'da güvenlik güçleri tarafından öldürüldü. Vali teröristin bulunmasına yardımcı olan vatandaşa ödül verileceğini söyledi.

Yakalanması için başına ödül koyulan Hejan kod adlı PKK'lı terörist güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonda öldürüldü.

İHBAR YAPAN VATANDAŞ SAYESİNDE

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yakalanması için devlet tarafından başına para ödülü konulan teröristin, bölge halkının duyarlılığı ve ihbarı sayesinde etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Jandarma, ihbarı yapan vatandaşın vaat edilen mükafattan faydalanması için teklifte bulundu." dedi.

GÜVENLİK GÜÇLERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yakalanmasına yardımcı olan vatandaşa para ödülü verilmesi uygun görülen "Hejan" kod adlı terörist Servet İnci'nin, geçen ay Mesudiye ile Gölköy ilçeleri arasındaki Haruniye Mahallesi mevkisinde güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini anımsattı.

300 BİN LİRA ÖDÜL VERİLDİ

Yakalanması için devlet tarafından başına para ödülü konulan teröristin, bölge halkının duyarlılığı ve ihbarı sayesinde etkisiz hale getirildiğini belirten Balkanlıoğlu, "Jandarma, ihbarı yapan vatandaşın vaat edilen mükafattan faydalanması için teklifte bulundu. Detaylı bir şekilde araştırılıp teröristi ihbar eden vatandaş belirlenecek. Sonrasında ise bu vatandaşın ihbarı neticesinde teröristin etkisiz hale getirildiği üst makamlara bildirilecek. Bilgilendirme değerlendirilip kabul edilirse de vatandaşa 300 bin lira ödül verilecek." diye konuştu.

"BU TÜR DAVRANIŞLAR PARA İÇİN YAPILACAK ŞEYLER DEĞİL"

Balkanlıoğlu, duyarlılıkları dolayısıyla yöre halkına teşekkür ederek, "Bu tür davranışlar para için yapılacak şeyler değil. Sonuç itibarıyla böyle bir iyilik yapan vatandaş da devletin tanımış olduğu haktan yararlanacak. Karadeniz halkı, zaten böyle bir ödül olmasa da devletinin her zaman yanında olacaktır. Başka zaman da olsa terörist gördüğü anda güvenlik güçlerimize ihbar eder." değerlendirmesinde bulundu.

Vali Balkanlıoğlu, vatandaşın ödülle ilgili kesinlikle bir müracaatı bulunmadığını da sözlerine ekledi.

PAYLAŞ