Teröristler üniversiteyi cehenneme çevirdi

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Amerikan Üniversitesi'nin kampüsüne baskın yapan aralarında intihar bombacılarının da olduğu saldırganlar 13 kişiyi öldürdü, 30 kişiyi yaraladı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Amerikan Üniversitesi'ne silahlı ve bombalı büyük bir saldırı düzenlendi. İlk belirlemelere göre aralarında öğrenci ve öğretim görevlilerinin de olduğu 13 kişi yaşamını yitirdi 30'un üzerinde de yaralı var.

BOMBALI ARAÇLA SALDIRDILAR

Kabil'de Dar ül Aman bölgesinde 1000'e yakın öğrencinin eğitim gördüğü Amerikan üniversitesine yerel saatle 19.00'da önce kampüsün giriş kapısına bombalı araçla saldırı düzenleyen ardından da otomatik silahlarla ateş açarak giren saldırganlar üniversite de dehşet saçtı.

KAMPÜSÜ CEHENNEME ÇEVİRDİLER

Saldırı sırasında 700'e yakın öğrencinin bulunduğu üniversitede akşam karanlığında yardımıyla bomba ve silahlarla kampüsü cehenneme çeviren saldırganlara olay yerine gelen Afgan Özel Kuvvetleri düzenledikleri operasyonla müdahale etti.

OPERASYON SABAHA KADAR SÜRDÜ

Sabaha kadar çatışma ve patlama seslerinin yankılandığı üniversitede sabahın ilk ışıklarıyla operasyonun tamamlandığı ve 13 kişinin öldüğü açıklandı.

700'E YAKIN KİŞİ KURTARILDI

Kabil polis şefi General Rahman Rahimi operasyonun tamamlandığını ve içeride bulunan 700'e yakın öğrenci ve personelin kurtarıldığını açıkladı.

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR

Ölü sayısının artabileceği belirtiliyor. Öte yandan saldırıyı henüz üstlenen bir grup olmadı.

PAYLAŞ