Teröristlerin sinsi tuzağı bulundu

Özgür Suriye Ordusu güçleri, IŞİD'ten kurtardıkları Suriye'nin Cerablus bölgesindeki bir köyde, keskin nişancı teröristlerin kullandığı gizli bir tünel buldu.

Suriye'nin Cerablus bölgesindeki bir köyde, IŞİD'li keskin nişancı teröristlerin kullandığı gizli bir tünel ortaya çıkarıldı.

30 METRE UZUNLUĞUNDA TÜNEL

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Fırat Nehri'nin batı kıyısında terör örgütlerine yönelik mücadelesini yoğunlaştıran ÖSO güçleri, Sucu Çayı'nın kuzey yakasındaki Hırbe köyünü kurtarmasının ardından bölgede tuzaklanan patlayıcı düzeneklerini ortadan kaldırmak için yaptıkları aramalarda 30 metre uzunluğunda bir tünele rastladı.

4-5 KİŞİ BİR ARADA KALABİLİR

Fırat'ın doğu kıyısına hakim bir noktada olan ve IŞİD terör örgütüne bağlı keskin nişancılar tarafından kullanıldığı anlaşılan tünelin genişliği, 4-5 kişinin bir arada kalabileceği büyüklükte.

CİBİNLİKLİ KARYOLA BULUNUYOR

Teröristlerin uzun süre dışarıya çıkmadan barınmasına imkan verecek şekilde hazırlanmış tünelde yiyecekler, tuvalet ve uyuma için alanlar bulunuyor. Akü kullanılarak aydınlatması yapılan tüneldeki en ilginç ayrıntı ise cibinlik tutturulmuş bir karyola görülmesi oldu.

KISA SÜRE ÖNCE BOŞALTTILAR

Bilgi veren ÖSO güçleri, tünelin kaya kadar sert bir toprak zeminine yapıldığını, köyü ele geçirmelerinden hemen önce içeridekilerin burayı terk ettiğinin anlaşıldığını bildirdi.

3 YILLIK IŞİD İŞGALİ SONA ERDİ

Yaklaşık 3 yıldır IŞİD terör örgütünün elinde bulunan Cerablus'u kurtarmak amacıyla 24 Ağustos'ta büyük bir operasyon başlatan ÖSO kuvvetleri, aralarında Cerablus'un da olduğu bir çok yerleşim bölgesini terörist unsurlardan temizledi.

PAYLAŞ