Teröristlerle sıcak temas! Asker, hainleri inlerine kadar kovaladı

Adıyaman'da PKK'ya yönelik başlatılan operasyonda teröristlerin gizlendiği 20 metrelik sığınak bulunurken, içerisinde patlayıcı, tüfek ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Adıyaman'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Son operasyonlarda örgütün sığınak olarak kullandığı yerde patlayıcı ve yaşam malzemeleri ele geçirildi.

VALİLİK: TERÖRİSTLERLE SICAK TEMAS YAŞANDI

Valilikten yapılan açıklamada, Akçalı Köyü mülki sınırları kırsalında faaliyette bulunduğu değerlendirilen terör örgütü PKK mensuplarının eylemlerinin engellenmesi, hareket alanlarının daraltılması erzak ve malzeme temin faaliyetlerinin önlenmesi ve bölge halkı üzerinde oluşturulabilecek olumsuz etkilerin bertaraf edilmesi için iç güvenlik birimlerince operasyon yapıldığı belirtildi. Akçalı Köyü kuzeyinde bulunan Katran Deresi mevkiinde Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı ekiplerinin, 4 kişilik terörist grubuyla ilk temasın sağlandığının belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

ÇATIŞMADA TERÖRİSTLERDEN BİRİ YARALANDI

"İlk temas sırasında BTÖ mensuplarınca açılan ateş sonrası bir jandarma personelimiz hafif şekilde yaralanmış, hayati tehlikesi bulunmayan yaralı personel kısa sürede olay yerinden Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek, tedavi altına alınmıştır. Temas aramasının devamında, iki ayrı bölgede bulunan kanlı giyim yeleğinden terör örgütü mensuplarından en az birinin yaralandığına işaret eden yoğun kan izleri tespit edilmiş, izlerin takibi sırasında kısmen yanmış vaziyette 1 adet piyade tüfeği, TNT patlayıcı ve çok sayıda yaşam malzemesi ile üç ayrı noktada kış üstlenmesinde kullanılacağı değerlendirilen 20 metre genişliğinde dört kişinin yaşayabileceği sığınaklar bulunmuştur."Açıklamada, bölgede arama tarama faaliyetlerinin devam edildiği de belirtildi.

PAYLAŞ