Trabzonspor, 1 Milyon 350 Bin Euro Ödemezse Şampiyonluk Kupaları Gidecek

Trabzonspor, daha önce 1 milyon 350 bin Euro'luk menajerlik ücretini ödemediği için hacizle karşı karşıya. Eğer Bordo-Mavililer önümüzdeki hafta bu parayı ödemezse 6 şampiyonluk kupası gidecek.

Süper Lig'in ikinci yarısında yeni stadı Medical Park Arena'ya taşınan ve oynadığı pozitif futbolla dikkatleri yeniden üzerine çekmeye başlayan Trabzonspor'da haciz şoku yaşandı.

ŞAMPİYONLUK KUPALARINA HACİZ KONDU

Bordo-mavili yönetim önceki gün kulüp binasına gelen avukatların, Trabzonspor'un Süper Lig'de elde ettiği 6 şampiyonluk kupasına haciz koydurmasıyla şoka girdi. Kulüp tarihinin en değerli parçaları olan şampiyonluk kupalarına haciz koyduran avukatların, bordo-mavili yönetimin ödeme sözü vermeleri üzerine kupaları yerinde bıraktı. Avukatların ödemenin yapılması için kulübe bir hafta süre tanıdığı ortaya çıktı.

MENAJER ÜCRETİ NEDENİYLE HACİZ GELDİ

Stephane Mbia, Ogenyi Onazi ve Carl Medjani gibi oyuncuları Trabzonspor'a getiren menajer Mazlum Ali Bilecan'ın avukatlarının ödenmeyen menajerlik ücreti nedeniyle haciz yoluna gittikleri bildirildi. Kulübün futbolculara olan borçların yapılandırıldığı ve bu konuda sıkıntı yaşanmadığı öğrenilirken, 1 milyon 350 bin Euro'luk menajer ücretinin ise mahkemelik olduğu belirlendi.

DAHA ÖNCE ERTELENMİŞTİ

Daha önce birkaç kez 1 milyon 350 bin Euro'luk borçla ilgili bordo-mavili kulübe haciz memurlarının geldiği fakat tarafların her seferinde sözlü anlaşması nedeniyle haciz işlemlerinin ertelendiği aktarıldı. Avukatlar paranın yine ödenmemesi üzerine resmi haciz işlemi yaptırdı.

ÖDEME YAPILMAZSA KUPALAR GİDECEK

1 milyon 350 bin Euro'yu bir hafta içinde ödeme garantisi veren bordo-mavili kulüp, ödemenin yapılmaması halinde manevi değeri çok büyük olan 6 şampiyonluk kupasını müzesinden çıkarmak zorunda kalabilecek.

Trabzonspor Kulübü'ne giden avukatlar 6 adet şampiyonluk kupası için haciz tutanağı tutturdu.

PAYLAŞ