Trans oyuncudan çok konuşulacak Rüzgar analizi

'Ulan İstanbul', 'Kayıp Şehir' ve 'Paramparça' gibi dizilerde rol alan Türkiye'nin ilk trans oyuncusu Ayta Sözeri, Rüzgar Erkoçlar için "Hiçbir zaman kadın değildi" dedi.

Türkiye'nin ilk trans oyuncusu olarak'Ulan İstanbul','Kayıp Şehir' ve 'Paramparça' gibi dizilerinde rol alan Ayta Sözeri, önceki akşam İstiklal Caddesi'nde bulunan Ravouna 1906 Otel'de sahne aldı.

"Her hafta farklı bir konsept ile burada sizi dinlemeye gelen hayranlarınızla buluşuyorsunuz. Bu haftaki konseptiniz nedir?" sorusuna Ayta Sözeri "Geçtiğimiz hafta aşk şarkıları söylemiştik. Ancak aşkın ayrılık kısmı beni ilgilendiriyor. Ayrılık şarkılarıyla seyircimizle buluşmuştuk. Bu hafta ise Müzeyyen Senar gecesi olacak" yanıtını verdi.

"RÜZGAR HİÇBİR ZAMAN KADIN DEĞİLDİ!"

Milliyet'in haberine göre; ameliyatla cinsiyet değiştirip erkek olan Rüzgar Erkoçlar için Sözeri, "Rüzgar hiçbir zaman kadın değildi, trans erkekti. Rüzgar trans erkek olarak doğmuştu. Sadece belirli süreçlerden geçmesi gerekiyordu. Ekonomik özgürleşmesi gerekiyordu, bazı şeyleri karşısına alması gerekiyordu. Hiç sohbet etme şansım olmadı ama yakında sürpriz bir projeye imza atabiliriz Rüzgar'la" dedi.

SİNEMA FİLMİNDE OYNAYACAKLAR

İddialara göre; Ayta Sözeri ve Rüzgar Erkoçlar yakın zamanda bir sinema filmi projesi için kamera karşısına geçecekler.

PAYLAŞ