Transferindeki Beşiktaş detayı ortaya çıktı

Galatasaray'ın Levski Sofya maçında oyuna girerek dikkatleri üzerine çeken Mustafa Kapı'nın, Beşiktaş'ın kapısından döndüğü ortaya çıktı.

14 yaşında G.Saray forması giyerek bir ilke imza atan Mustafa Kapı, şans verenleri mahcup etmeyeceğini söyledi. Mustafa Kapı için bir dönem de Beşiktaş'ın devrede olduğu ancak futbolcunun ailesiyle para konusunda anlaşma sağlanamadığı için genç yıldız adayı sarı kırmızılı ekibe transfer oldu.

"HOCALARIMIN EMEĞİNİ UNUTMAYACAĞIM"

Galatasaray'ın Bulgaristan 1. Lig lideri Levski Sofya ile önceki gün oynadığı hazırlık maçında Riekerink tarafından 89. dakikada oyun adahil edilen 14 yaşındaki Mustafa Kapı, çok özel bir gün yaşadığını söyledi.

Genç futbolcu, kendisine şans veren hocalarının emeğini hiç unutmayacağını belirtirken,"Jan, Ayhan ve Orhan hocama bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Bu formanın hakkını vereceğim" diye konuştu.

Riekerink ise, böyle gençlerle ilgilenip bir yerlere taşımanın her teknik adam için önemli olduğunu belirtti ve "Başka gençlerimiz de var. Onlardan da yararlanmamız gerekiyor" dedi.

5 MADDEDE MUSTAFA KAPI

1- 3 yıl önce dönemin alt yapı sorumlusu Bülent Ünder tarafından Denizli'den getirilip Galatasaray'a kazandırıldı.2- Beşiktaş'ta almak istedi ancak para konusunda ailesiyle anlaşma sağlanamadı.3- Ailesi Denizli'de yaşıyor ve 14 yaşındaki futbolcu Florya Metin Oktay Tesislerinde alt yapı akademisinde kalıyor.4- Bayrampaşa İnönü Meslek Lisesi'nde öğrenci.5- Galatasaray alt yapısında Arda Turan'dan sonra yetişen en önemli yetenek olarak gösteriliyor.

PAYLAŞ