TSK: 13 IŞİD'li öldürüldü, 15 muhalif şehit

Son dakika... TSK, Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 63 IŞİD hedefine 301 atış yapıldığını, 9 binanın imha edildiğini, 13 IŞİD'linin öldürüldüğünü, 15 muhalifin şehit olduğunu açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 63 IŞİD hedefine 301 atış yapıldığını açıkladı. TSK tarafından yapılan açıklamaya göre Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında 13 IŞİD mensubu öldürüldü. 63 IŞİD hedefine 301 atış yapıldı. 15 muhalif şehit oldu, 15 muhalif yaralandı.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

"Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından icra edilen hava taarruzlarında, Aktarin, Türkmen Barı ve Dabık'ta bulunan 9 hedefe 10 bomba atılmış ve DEAŞ TÖ unsurlarınca Komuta yeri, silah mevzii ve mühimmat deposu olarak kullanılan 9 bina imha edilmiştir

Koalisyon güçleri tarafından, Ziyadiyah, Bahrutah, Duvaybık, Aktarin (2) ve Türkmen Barı (6) bölgelerinde tespit edilen IŞİD TÖ unsurlarına yönelik icra edilen 11 hava harekatı sonucunda, 13 IŞİD TÖ unsuru etkisiz hale getirilmiş, IŞİD TÖ unsurlarınca kullanıldığı keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 4 bina, 3 araç (2'si EYP yüklü) ve 1 havan imha edilmiştir.

Yaşanan çatışmalarda 15 muhalif şehit oldu, 35 muhalif yaralandı."

PAYLAŞ