TSK'dan flaş Fırat Kalkanı açıklaması

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 99 DEAŞ terör örgütü hedefine, ateş destek unsurlarınca 291 adet Fırtına ve 23 ÇNRA atışı yapıldı.

TSK'dan yapılan açıklamada "99 DAEŞ hedefine 291 Fırtına, 23 ÇNRA mermisiyle atış yapıldı." denildi.

6 HEDEFE 6 BOMBA

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar tarafından Tall Atiyah, Uvayşiyah ve Cubban'da bulunan 6 hedefe 6 bomba atıldı. DAEŞ terör örgütü tarafından komuta yeri ve silah mevzii olarak kullanılan 6 bina ve hemen yanlarındaki silah mevzileri imha edildi.

99 DEAŞ HEDEFİNE 314 ATIŞ

Yine keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 99 DEAŞ terör örgütü hedefine, ateş destek unsurlarınca 291 adet Fırtına ve 23 ÇNRA atışı yapıldı.

3 DEAŞ'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Koalisyon güçleri tarafından, Rail (3), Türkmen Barı (2), Şuvayrin ve Ghüz bölgesinde tespit edilen DAEŞ terör örgütü unsurlarına yönelik icra edilen 7 hava harekatı sonucunda ilk tespitlere göre 3 DEAŞ terör örgütü unsuru etkisiz hale getirildi. Ayrıca DEAŞ terör örgütü unsurlarınca kullanılan 3 bina, 2 savunma mevzii, bir depo, 2 el yapımı patlayıcı, bir silah monteli araç ve bir ağır silah imha edildi.

PAYLAŞ